Sinner blij met positieve reacties fans na dopingnieuws
NEW YORK (ANP/RTR) - Jannik Sinner is blij met de reactie van tennisfans na het nieuws over zijn positieve dopingtesten. "Ik was er wel benieuwd naar, maar het is allemaal heel positief. Op het moment dat het nieuws naar buiten kwam en tijdens de trainingen was dat ook al meteen zo. En nu speelde ik hier tegen een Amerikaan, wat het ook nog anders maakt. Maar ik was echt blij met de steun", zei de nummer 1 van de wereld na het verslaan van Mackenzie McDonald in de eerste ronde van de US Open.
Meerdere tennissers, onder wie mondiale nummer 5 Daniil Medvedev en de Canadees Denis Shapovalov, hadden in verschillende bewoordingen hun verbazing geuit over het feit dat Sinner niet werd geschorst na de twee positieve testen in maart. "Maar ik heb geen invloed op wat andere mensen zeggen. Als ik iets tegen iemand wil zeggen, ga ik naar diegene zelf toe omdat ik zo ben. Maar over het algemeen vond ik de reacties niet slecht. Daar ben ik blij om."
Sinner (23) kwam een set en een break achter tegen McDonald, maar brak in de tweede game van de tweede set gelijk terug en was vervolgens oppermachtig: 2-6 6-2 6-1 6-2. De Italiaan speelt in de tweede ronde tegen Alex Michelsen, een andere Amerikaan.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
9 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
14 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden