Sinner aast op eerste plek wereldranglijst tennis
ROTTERDAM (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner droomt van de eerste plaats op de wereldranglijst en zal zo hard mogelijk werken om dat doel te bereiken. Dat zei de Italiaanse winnaar van de Australian Open, deze week de blikvanger op het ABN Amro Open in Rotterdam.
"Ik praat niet graag over mijn ranking, ik wil vooral plezier hebben op de tennisbaan en mezelf verbeteren als speler. Daar heb ik controle over", zei Sinner tegen de ATP voorafgaand aan zijn partij op dinsdag tegen Botic van de Zandschulp in Rotterdam Ahoy. "Ik ben op dit moment tevreden met mijn vierde plaats op de ranking, maar mijn doel is zeker om nummer 1 van de wereld te worden."
De 22-jarige Sinner won vorige maand in Melbourne zijn eerste grand slam door in de finale de Rus Daniil Medvedev te verslaan in vijf sets (3-6 3-6 6-4 6-4 6-3). Hij had in de halve finales afgerekend met tienvoudig winnaar Novak Djokovic, de huidige aanvoerder van de wereldranglijst.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
48 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
19 uur geleden