Sinner aast op eerste plek wereldranglijst tennis
ROTTERDAM (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner droomt van de eerste plaats op de wereldranglijst en zal zo hard mogelijk werken om dat doel te bereiken. Dat zei de Italiaanse winnaar van de Australian Open, deze week de blikvanger op het ABN Amro Open in Rotterdam.
"Ik praat niet graag over mijn ranking, ik wil vooral plezier hebben op de tennisbaan en mezelf verbeteren als speler. Daar heb ik controle over", zei Sinner tegen de ATP voorafgaand aan zijn partij op dinsdag tegen Botic van de Zandschulp in Rotterdam Ahoy. "Ik ben op dit moment tevreden met mijn vierde plaats op de ranking, maar mijn doel is zeker om nummer 1 van de wereld te worden."
De 22-jarige Sinner won vorige maand in Melbourne zijn eerste grand slam door in de finale de Rus Daniil Medvedev te verslaan in vijf sets (3-6 3-6 6-4 6-4 6-3). Hij had in de halve finales afgerekend met tienvoudig winnaar Novak Djokovic, de huidige aanvoerder van de wereldranglijst.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden