Sinner aast op eerste plek wereldranglijst tennis
ROTTERDAM (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner droomt van de eerste plaats op de wereldranglijst en zal zo hard mogelijk werken om dat doel te bereiken. Dat zei de Italiaanse winnaar van de Australian Open, deze week de blikvanger op het ABN Amro Open in Rotterdam.
"Ik praat niet graag over mijn ranking, ik wil vooral plezier hebben op de tennisbaan en mezelf verbeteren als speler. Daar heb ik controle over", zei Sinner tegen de ATP voorafgaand aan zijn partij op dinsdag tegen Botic van de Zandschulp in Rotterdam Ahoy. "Ik ben op dit moment tevreden met mijn vierde plaats op de ranking, maar mijn doel is zeker om nummer 1 van de wereld te worden."
De 22-jarige Sinner won vorige maand in Melbourne zijn eerste grand slam door in de finale de Rus Daniil Medvedev te verslaan in vijf sets (3-6 3-6 6-4 6-4 6-3). Hij had in de halve finales afgerekend met tienvoudig winnaar Novak Djokovic, de huidige aanvoerder van de wereldranglijst.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
3 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
21 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden