Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinn Féin: iedereen accepteert dat wij hebben gewonnen

Sinn Féin: iedereen accepteert dat wij hebben gewonnen

DUBLIN (ANP) - De leider van Sinn Féin denkt dat "iedereen accepteert" dat haar partij de Ierse verkiezingen heeft gewonnen. "We zijn het grootste, in zoverre dat we de meeste stemmen hebben gekregen", zegt politica Mary Lou McDonald volgens omroep RTÉ.

De Ieren gingen zondag naar de stembus en de definitieve uitslag is nog niet bekend. Sinn Féin lijkt de meeste stemmen te hebben gekregen, maar wordt vermoedelijk niet de grootste partij. De linkse nationalisten kunnen volgens de laatste tussenstand rekenen op 37 van de 160 zetels in het parlement. Dat zijn er 14 meer dan bij de vorige landelijke verkiezing in 2016.

Sinn Féin was voorheen de politieke vleugel van de IRA, die tot in de jaren 90 met geweld probeerde de Britse heerschappij over Noord-Ierland te beëindigen. De partij presenteert zichzelf nu vooral als links alternatief.

"Mensen vertelden me dat ze op Sinn Féin stemmen omdat ze willen dat we gaan regeren", zegt partijleider McDonald. Ze wil graag een regering vormen met kleine partijen en de twee grote partijen Fianna Fáil en Fine Gael buiten de deur houden.

Meer uit Buitenland

Weer protesten in Oekraïne om ontslag defensieminister

KYIV (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben vrijdag weer gedemonstreerd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Ze eisen dat oud-defensieminister Mychajlo Fedorov weer wordt aangesteld. Hij is erg populair in het land, onder meer omdat hij vroeg in de oorlog tegen Rusland het gebruik van drones heeft omarmd.

4 uur geleden
Aardbeving in Napels met kracht van 4.7

NAPELS (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 4.7 heeft vrijdag het Italiaanse Napels opgeschrikt. Het epicentrum lag volgens persbureau ANSA in het vulkanische gebied Campi Flegrei. De lokale autoriteiten melden dat op sommige plekken de stroom was uitgevallen. Het trein- en metroverkeer is uit angst voor naschokken stilgelegd.

6 uur geleden
EU roept ambassadeurs bijeen voor spoedvergadering Ceuta

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ambassadeurs van de Europese Unie komen maandag bijeen voor een spoedvergadering over de situatie rond de Spaanse exclave Ceuta. Tienduizenden mensen staken de afgelopen dagen illegaal de grens over vanuit Marokko. Verschillende EU-leiders spraken zich hierover uit of kwamen met maatregelen.

6 uur geleden
Spanje: meer dan 48.000 migranten teruggekeerd naar Marokko

CEUTA (ANP/AFP) - Meer dan 48.000 van de migranten die de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken, zijn teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken aan AFP.

8 uur geleden
WMO waarschuwt voor sterke El Niño in najaar

GENÈVE (ANP) - Het weerfenomeen El Niño wint de komende maanden aan kracht, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Volgens de VN-organisatie zal het fenomeen zich vooral tussen augustus en oktober laten gelden. Dat kan in grote delen van de wereld leiden tot hogere temperaturen dan gemiddeld en tot aanzienlijke veranderingen in neerslagpatronen.

9 uur geleden
Deel Griekse voorstad van Athene geëvacueerd om bosbranden

ATHENE (ANP/AFP) - Er zijn nieuwe natuurbranden uitgebroken bij de Griekse hoofdstad Athene. Deze kunnen zich vanwege de harde wind snel verspreiden, waarschuwt de brandweer. Een deel van een voorstad ten westen van Athene moest worden geëvacueerd.

9 uur geleden
Meer dan 37.000 migranten vanuit Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Nadat tienduizenden mensen in korte tijd de grens naar de Spaanse exclave Ceuta overstaken, zijn al meer dan 37.000 migranten inmiddels teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is ongeveer tweederde van het aantal mensen dat het land was binnengekomen.

10 uur geleden