Sinkeldam: lange dag maar met mooie finale in Giro d'Italia
SCALEA (ANP) - Wielrenner Ramon Sinkeldam zag na een lange dag ploeggenoot Arnaud Démare zijn tweede ritoverwinning pakken in de Ronde van Italië. Sinkeldam trok met ploeggenoot Jacopo Guarnieri de sprint aan voor de Fransman van Groupama-FDJ die de Australiër Caleb Ewan nipt klopte. "Het was echt een lange dag voor ons, maar uiteindelijk was het wel een mooie finale", zei de Noord-Hollander over de rit waarin lang rustig werd gereden.
Sinkeldam sprak van teamwork bij de zege van Démare. "In de finale ging het echt top, een aantal ploeggenoten trok door tot aan de laatste kilometer. Daarna hadden we nog drie frisse mannen over in de slotkilometer." Dat Démare uiteindelijk won, kwam volgens Sinkeldam ook door het vertrouwen dat hij had opgedaan door zijn zege van een dag eerder. "Dat was wel een soort bevrijding."
Niet alleen Sinkeldam sprak van een lange dag donderdag. Ploegleider Marc Reef van Jumbo-Visma zag het als een rit waarin zijn renners veel energie hadden gespaard. "De snelheid lag niet heel hoog en dat vond iedereen wel best. We krijgen een heel lastig weekend en daarom is het fijn dat het er vandaag relatief rustig aan toe ging. Vrijdag en zaterdag kijken we iets verder dan alleen het klassement en zondag ligt de focus op onze klassementsmannen."
Gemakkelijkste rit
Mathieu van der Poel vond het zelfs "de gemakkelijkste rit die hij ooit had gereden". De kopman van Alpecin-Fenix die zich niet had gemengd in de sprint van de zesde etappe vinkte daarbij het vakje 'herstel' af.
Rozetruidrager Juan-Pedro López wist niet waarom het zo langzaam was gegaan in de zesde etappe. "Maar ik heb ervan genoten", zei de Spanjaard van Trek-Segafredo. "Het zal morgen heel anders worden, maar we zijn er als team klaar voor om de roze trui te verdedigen."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
5 uur geleden