Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinkeldam: lange dag maar met mooie finale in Giro d'Italia

Sinkeldam: lange dag maar met mooie finale in Giro d'Italia

SCALEA (ANP) - Wielrenner Ramon Sinkeldam zag na een lange dag ploeggenoot Arnaud Démare zijn tweede ritoverwinning pakken in de Ronde van Italië. Sinkeldam trok met ploeggenoot Jacopo Guarnieri de sprint aan voor de Fransman van Groupama-FDJ die de Australiër Caleb Ewan nipt klopte. "Het was echt een lange dag voor ons, maar uiteindelijk was het wel een mooie finale", zei de Noord-Hollander over de rit waarin lang rustig werd gereden.

Sinkeldam sprak van teamwork bij de zege van Démare. "In de finale ging het echt top, een aantal ploeggenoten trok door tot aan de laatste kilometer. Daarna hadden we nog drie frisse mannen over in de slotkilometer." Dat Démare uiteindelijk won, kwam volgens Sinkeldam ook door het vertrouwen dat hij had opgedaan door zijn zege van een dag eerder. "Dat was wel een soort bevrijding."

Niet alleen Sinkeldam sprak van een lange dag donderdag. Ploegleider Marc Reef van Jumbo-Visma zag het als een rit waarin zijn renners veel energie hadden gespaard. "De snelheid lag niet heel hoog en dat vond iedereen wel best. We krijgen een heel lastig weekend en daarom is het fijn dat het er vandaag relatief rustig aan toe ging. Vrijdag en zaterdag kijken we iets verder dan alleen het klassement en zondag ligt de focus op onze klassementsmannen."

Gemakkelijkste rit

Mathieu van der Poel vond het zelfs "de gemakkelijkste rit die hij ooit had gereden". De kopman van Alpecin-Fenix die zich niet had gemengd in de sprint van de zesde etappe vinkte daarbij het vakje 'herstel' af.

Rozetruidrager Juan-Pedro López wist niet waarom het zo langzaam was gegaan in de zesde etappe. "Maar ik heb ervan genoten", zei de Spanjaard van Trek-Segafredo. "Het zal morgen heel anders worden, maar we zijn er als team klaar voor om de roze trui te verdedigen."

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

4 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

5 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

5 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

6 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

7 uur geleden