Sinisterra schiet Feyenoord naar tweede plaats Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord reist zondag als nummer 2 van de Eredivisie naar Amsterdam voor de Klassieker tegen Ajax. Het elftal van trainer Dick Advocaat vierde in De Kuip een moeizame zege op PEC Zwolle (1-0). Invaller Luis Sinisterra tekende voor het enige doelpunt van de wedstrijd.
Feyenoord profiteerde van de nederlaag van PSV tegen AZ (1-3) en en kwam in punten gelijk met Ajax en Vitesse. De koploper uit Amsterdam, de ploeg met het beste doelsaldo van de Eredivisie, gaat donderdag nog wel op bezoek bij FC Twente. Feyenoord heeft nu 1 punt meer dan PSV.
Matig spelen en toch winnen, Feyenoord heeft er bijna patent op in de Eredivisie. Maar de club uit Rotterdam is ook taai, krijgt weinig doelpunten tegen en verliest zelden. Vooralsnog kreeg dit seizoen alleen Vitesse de kampioen van 2017 in de competitie op de knieën.
Moeite om spel te maken
Bryan Linssen keerde terug in de basisformatie van Feyenoord. De aanvaller verving Sinisterra, die na een zware blessure nog geen drie hele wedstrijden in een week kan spelen. Het kan bijna niet anders of trainer Dick Advocaat wil de Colombiaan zondag tegen Ajax optimaal gebruiken. Maar Feyenoord bleek hem toch nodig te hebben om het verzet van PEC te breken.
Feyenoord had, zoals wel vaker dit seizoen, moeite om het spel te maken. De thuisploeg dwong doelman Michael Zetterer van de bezoekers voor rust tot geen enkele serieuze redding. Lucas Pratto was nog het dichtst bij de openingstreffer. De Argentijn, tijdelijk overgekomen van River Plate tijdens de korte winterstop, schoot rakelings naast.
Wissels
Trainer Advocaat liet tijdens de rust Linssen achter in de kleedkamer en bracht Sinisterra. Mark Diemers moest wijken voor Ridgeciano Haps. De ervaren coach zag dat zijn ploeg beter ging voetballen na de wissels. Pratto profiteerde bijna van een slippertje van doelman Zetterer en was even later met een kopbal dicht bij de openingstreffer. Uiteindelijk was het Sinisterra die in de 64e minuut wel doel trof (1-0), met een schot in de benedenhoek.
Even na de openingstreffer moest Pratto wijken voor Nicolai Jørgensen. De Argentijn heeft zich in zijn eerste twee duels voor Feyenoord nog niet laten gelden. Zijn nieuwe supporters zullen hem dat snel vergeven als hij zondag tegen Ajax wel toeslaat.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
9 uur geledenBELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
14 uur geleden