Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinisterra schiet Feyenoord naar tweede plaats Eredivisie

Sinisterra schiet Feyenoord naar tweede plaats Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord reist zondag als nummer 2 van de Eredivisie naar Amsterdam voor de Klassieker tegen Ajax. Het elftal van trainer Dick Advocaat vierde in De Kuip een moeizame zege op PEC Zwolle (1-0). Invaller Luis Sinisterra tekende voor het enige doelpunt van de wedstrijd.

Feyenoord profiteerde van de nederlaag van PSV tegen AZ (1-3) en en kwam in punten gelijk met Ajax en Vitesse. De koploper uit Amsterdam, de ploeg met het beste doelsaldo van de Eredivisie, gaat donderdag nog wel op bezoek bij FC Twente. Feyenoord heeft nu 1 punt meer dan PSV.

Matig spelen en toch winnen, Feyenoord heeft er bijna patent op in de Eredivisie. Maar de club uit Rotterdam is ook taai, krijgt weinig doelpunten tegen en verliest zelden. Vooralsnog kreeg dit seizoen alleen Vitesse de kampioen van 2017 in de competitie op de knieën.

Moeite om spel te maken

Bryan Linssen keerde terug in de basisformatie van Feyenoord. De aanvaller verving Sinisterra, die na een zware blessure nog geen drie hele wedstrijden in een week kan spelen. Het kan bijna niet anders of trainer Dick Advocaat wil de Colombiaan zondag tegen Ajax optimaal gebruiken. Maar Feyenoord bleek hem toch nodig te hebben om het verzet van PEC te breken.

Feyenoord had, zoals wel vaker dit seizoen, moeite om het spel te maken. De thuisploeg dwong doelman Michael Zetterer van de bezoekers voor rust tot geen enkele serieuze redding. Lucas Pratto was nog het dichtst bij de openingstreffer. De Argentijn, tijdelijk overgekomen van River Plate tijdens de korte winterstop, schoot rakelings naast.

Wissels

Trainer Advocaat liet tijdens de rust Linssen achter in de kleedkamer en bracht Sinisterra. Mark Diemers moest wijken voor Ridgeciano Haps. De ervaren coach zag dat zijn ploeg beter ging voetballen na de wissels. Pratto profiteerde bijna van een slippertje van doelman Zetterer en was even later met een kopbal dicht bij de openingstreffer. Uiteindelijk was het Sinisterra die in de 64e minuut wel doel trof (1-0), met een schot in de benedenhoek.

Even na de openingstreffer moest Pratto wijken voor Nicolai Jørgensen. De Argentijn heeft zich in zijn eerste twee duels voor Feyenoord nog niet laten gelden. Zijn nieuwe supporters zullen hem dat snel vergeven als hij zondag tegen Ajax wel toeslaat.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

12 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

16 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

16 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

17 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

19 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

20 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

21 uur geleden