Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinisterra schiet Feyenoord naar tweede plaats Eredivisie

Sinisterra schiet Feyenoord naar tweede plaats Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord reist zondag als nummer 2 van de Eredivisie naar Amsterdam voor de Klassieker tegen Ajax. Het elftal van trainer Dick Advocaat vierde in De Kuip een moeizame zege op PEC Zwolle (1-0). Invaller Luis Sinisterra tekende voor het enige doelpunt van de wedstrijd.

Feyenoord profiteerde van de nederlaag van PSV tegen AZ (1-3) en en kwam in punten gelijk met Ajax en Vitesse. De koploper uit Amsterdam, de ploeg met het beste doelsaldo van de Eredivisie, gaat donderdag nog wel op bezoek bij FC Twente. Feyenoord heeft nu 1 punt meer dan PSV.

Matig spelen en toch winnen, Feyenoord heeft er bijna patent op in de Eredivisie. Maar de club uit Rotterdam is ook taai, krijgt weinig doelpunten tegen en verliest zelden. Vooralsnog kreeg dit seizoen alleen Vitesse de kampioen van 2017 in de competitie op de knieën.

Moeite om spel te maken

Bryan Linssen keerde terug in de basisformatie van Feyenoord. De aanvaller verving Sinisterra, die na een zware blessure nog geen drie hele wedstrijden in een week kan spelen. Het kan bijna niet anders of trainer Dick Advocaat wil de Colombiaan zondag tegen Ajax optimaal gebruiken. Maar Feyenoord bleek hem toch nodig te hebben om het verzet van PEC te breken.

Feyenoord had, zoals wel vaker dit seizoen, moeite om het spel te maken. De thuisploeg dwong doelman Michael Zetterer van de bezoekers voor rust tot geen enkele serieuze redding. Lucas Pratto was nog het dichtst bij de openingstreffer. De Argentijn, tijdelijk overgekomen van River Plate tijdens de korte winterstop, schoot rakelings naast.

Wissels

Trainer Advocaat liet tijdens de rust Linssen achter in de kleedkamer en bracht Sinisterra. Mark Diemers moest wijken voor Ridgeciano Haps. De ervaren coach zag dat zijn ploeg beter ging voetballen na de wissels. Pratto profiteerde bijna van een slippertje van doelman Zetterer en was even later met een kopbal dicht bij de openingstreffer. Uiteindelijk was het Sinisterra die in de 64e minuut wel doel trof (1-0), met een schot in de benedenhoek.

Even na de openingstreffer moest Pratto wijken voor Nicolai Jørgensen. De Argentijn heeft zich in zijn eerste twee duels voor Feyenoord nog niet laten gelden. Zijn nieuwe supporters zullen hem dat snel vergeven als hij zondag tegen Ajax wel toeslaat.

Meer uit Voetbal

Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

28 minuten geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

31 minuten geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

34 minuten geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

2 uur geleden
Koeman rekent op veilig WK voor spelers, fans en journalisten

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."

2 uur geleden
Koeman vertelt Depay dat hij superfit voor WK moet zijn

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.

3 uur geleden
FC Volendam langer door met spits Veerman

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.

3 uur geleden