Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinisterra schiet Feyenoord naar tweede plaats Eredivisie

Sinisterra schiet Feyenoord naar tweede plaats Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord reist zondag als nummer 2 van de Eredivisie naar Amsterdam voor de Klassieker tegen Ajax. Het elftal van trainer Dick Advocaat vierde in De Kuip een moeizame zege op PEC Zwolle (1-0). Invaller Luis Sinisterra tekende voor het enige doelpunt van de wedstrijd.

Feyenoord profiteerde van de nederlaag van PSV tegen AZ (1-3) en en kwam in punten gelijk met Ajax en Vitesse. De koploper uit Amsterdam, de ploeg met het beste doelsaldo van de Eredivisie, gaat donderdag nog wel op bezoek bij FC Twente. Feyenoord heeft nu 1 punt meer dan PSV.

Matig spelen en toch winnen, Feyenoord heeft er bijna patent op in de Eredivisie. Maar de club uit Rotterdam is ook taai, krijgt weinig doelpunten tegen en verliest zelden. Vooralsnog kreeg dit seizoen alleen Vitesse de kampioen van 2017 in de competitie op de knieën.

Moeite om spel te maken

Bryan Linssen keerde terug in de basisformatie van Feyenoord. De aanvaller verving Sinisterra, die na een zware blessure nog geen drie hele wedstrijden in een week kan spelen. Het kan bijna niet anders of trainer Dick Advocaat wil de Colombiaan zondag tegen Ajax optimaal gebruiken. Maar Feyenoord bleek hem toch nodig te hebben om het verzet van PEC te breken.

Feyenoord had, zoals wel vaker dit seizoen, moeite om het spel te maken. De thuisploeg dwong doelman Michael Zetterer van de bezoekers voor rust tot geen enkele serieuze redding. Lucas Pratto was nog het dichtst bij de openingstreffer. De Argentijn, tijdelijk overgekomen van River Plate tijdens de korte winterstop, schoot rakelings naast.

Wissels

Trainer Advocaat liet tijdens de rust Linssen achter in de kleedkamer en bracht Sinisterra. Mark Diemers moest wijken voor Ridgeciano Haps. De ervaren coach zag dat zijn ploeg beter ging voetballen na de wissels. Pratto profiteerde bijna van een slippertje van doelman Zetterer en was even later met een kopbal dicht bij de openingstreffer. Uiteindelijk was het Sinisterra die in de 64e minuut wel doel trof (1-0), met een schot in de benedenhoek.

Even na de openingstreffer moest Pratto wijken voor Nicolai Jørgensen. De Argentijn heeft zich in zijn eerste twee duels voor Feyenoord nog niet laten gelden. Zijn nieuwe supporters zullen hem dat snel vergeven als hij zondag tegen Ajax wel toeslaat.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

2 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

3 uur geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

10 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

12 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

1 dag geleden