Sinisterra gekozen tot grootste talent in Conference League
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft aanvaller Luis Sinisterra van Feyenoord uitgeroepen tot talent van het jaar in de Conference League. De 22-jarige Colombiaan maakte elf doelpunten in het nieuwe Europese bekertoernooi, waarvan vijf in de voorrondes. In het hoofdtoernooi scoorde Sinisterra zes keer en hij gaf vier assists bij de verliezend finalist.
Een panel voetbalexperts van de UEFA koos de Feyenoorder tot grootste talent. Lorenzo Pellegrini, de aanvoerder van AS Roma, werd uitgeroepen tot beste speler van de Conference League. De Italiaanse ploeg won woensdag de finale in de Albanese hoofdstad Tirana tegen Feyenoord met 1-0, door een doelpunt van Nicolò Zaniolo.
Feyenoord is met vijf spelers de 'hofleverancier' van het elftal van het jaar in de Conference League. De verdedigers Lutsharel Geertruida, Gernot Trauner en Tyrell Malacia en de aanvallers Sinisterra en Cyriel Dessers kregen een plek in dat team. Dessers werd met tien doelpunten de topscorer van de Conference League. Van AS Roma haalden vier spelers het sterrenteam: doelman Rui Patrício, verdediger Chris Smalling, spelmaker Pellegrini en spits Tammy Abraham. Het elftal van het seizoen wordt gecompleteerd door Dimitri Payet (Olympique Marseille) en Kiernan Dewsbury-Hall (Leicester City).
Payet maakte volgens de UEFA het mooiste doelpunt in de Conference League, met een schot in de kruising in de wedstrijd tegen PAOK. De volley van Vitesse-verdediger Maximilian Wittek tegen AS Roma eindigde op de tweede plaats, Sinisterra eindigde als derde met zijn treffer tegen Partizan Belgrado.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
7 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en FC Twente is geëindigd in 1-1. Door het gelijkspel is Twente, dat nu zevende staat, op de ranglijst ingehaald door AZ. Telstar blijft 17e met 18 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor komende week een kort trainingskamp in het buitenland belegd. Trainer Robin van Persie wil aanwinst Raheem Sterling met zijn selectie laten trainen en leuke dingen met zijn spelers doen.
3 uur geleden