Sinisterra gekozen tot grootste talent in Conference League
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft aanvaller Luis Sinisterra van Feyenoord uitgeroepen tot talent van het jaar in de Conference League. De 22-jarige Colombiaan maakte elf doelpunten in het nieuwe Europese bekertoernooi, waarvan vijf in de voorrondes. In het hoofdtoernooi scoorde Sinisterra zes keer en hij gaf vier assists bij de verliezend finalist.
Een panel voetbalexperts van de UEFA koos de Feyenoorder tot grootste talent. Lorenzo Pellegrini, de aanvoerder van AS Roma, werd uitgeroepen tot beste speler van de Conference League. De Italiaanse ploeg won woensdag de finale in de Albanese hoofdstad Tirana tegen Feyenoord met 1-0, door een doelpunt van Nicolò Zaniolo.
Feyenoord is met vijf spelers de 'hofleverancier' van het elftal van het jaar in de Conference League. De verdedigers Lutsharel Geertruida, Gernot Trauner en Tyrell Malacia en de aanvallers Sinisterra en Cyriel Dessers kregen een plek in dat team. Dessers werd met tien doelpunten de topscorer van de Conference League. Van AS Roma haalden vier spelers het sterrenteam: doelman Rui Patrício, verdediger Chris Smalling, spelmaker Pellegrini en spits Tammy Abraham. Het elftal van het seizoen wordt gecompleteerd door Dimitri Payet (Olympique Marseille) en Kiernan Dewsbury-Hall (Leicester City).
Payet maakte volgens de UEFA het mooiste doelpunt in de Conference League, met een schot in de kruising in de wedstrijd tegen PAOK. De volley van Vitesse-verdediger Maximilian Wittek tegen AS Roma eindigde op de tweede plaats, Sinisterra eindigde als derde met zijn treffer tegen Partizan Belgrado.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
19 uur geleden