Sinisterra gekozen tot grootste talent in Conference League
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft aanvaller Luis Sinisterra van Feyenoord uitgeroepen tot talent van het jaar in de Conference League. De 22-jarige Colombiaan maakte elf doelpunten in het nieuwe Europese bekertoernooi, waarvan vijf in de voorrondes. In het hoofdtoernooi scoorde Sinisterra zes keer en hij gaf vier assists bij de verliezend finalist.
Een panel voetbalexperts van de UEFA koos de Feyenoorder tot grootste talent. Lorenzo Pellegrini, de aanvoerder van AS Roma, werd uitgeroepen tot beste speler van de Conference League. De Italiaanse ploeg won woensdag de finale in de Albanese hoofdstad Tirana tegen Feyenoord met 1-0, door een doelpunt van Nicolò Zaniolo.
Feyenoord is met vijf spelers de 'hofleverancier' van het elftal van het jaar in de Conference League. De verdedigers Lutsharel Geertruida, Gernot Trauner en Tyrell Malacia en de aanvallers Sinisterra en Cyriel Dessers kregen een plek in dat team. Dessers werd met tien doelpunten de topscorer van de Conference League. Van AS Roma haalden vier spelers het sterrenteam: doelman Rui Patrício, verdediger Chris Smalling, spelmaker Pellegrini en spits Tammy Abraham. Het elftal van het seizoen wordt gecompleteerd door Dimitri Payet (Olympique Marseille) en Kiernan Dewsbury-Hall (Leicester City).
Payet maakte volgens de UEFA het mooiste doelpunt in de Conference League, met een schot in de kruising in de wedstrijd tegen PAOK. De volley van Vitesse-verdediger Maximilian Wittek tegen AS Roma eindigde op de tweede plaats, Sinisterra eindigde als derde met zijn treffer tegen Partizan Belgrado.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
7 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
11 uur geleden