Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Singles Day ook in Nederland populair

Singles Day ook in Nederland populair

AMSTERDAM (ANP) - Singles Day slaat niet alleen in China aan, ook in Nederland wint het kortingsevenement aan populariteit. Zo zag webwinkel bol.com dat er dit jaar meer werd verkocht tijdens het koopjesfestijn dan vorig jaar. Ook bij MediaMarkt ging het goed met de verkopen.

Parfum, make-up en artikelen voor gezichtsverzorging waren favoriet bij bol.com. Vorig jaar werden er ook veel games verkocht, maar die productcategorie stond dit jaar niet in de top 3. Verder zijn koffiemachines dit jaar populair.

MediaMarkt behaalde online wel 70 procent meer omzet dan een jaar geleden. De elektronicaketen had zijn Singles Day-promotie over meerdere dagen uitgespreid. Klanten konden op 111 producten, van tv's tot games en keukenapparatuur, 11 procent korting krijgen. De enorme verkoopspurt geeft wel een beetje een vertekend beeld, erkent een woordvoerder. Volgens hem wordt er online momenteel ook flink meer omzet gedraaid in verband met het uitkomen van de nieuwe spelcomputers Xbox Series en Playstation 5.

Recordbedrag

In China verkocht webwinkelconcern Alibaba tijdens Singles Day voor een recordbedrag van meer dan 498 miljard yuan, omgerekend bijna 65 miljard euro, aan producten. Er deden dit jaar ongeveer 800 miljoen Alibaba-klanten in China mee aan het evenement. De webwinkel verstrekt geen aanvullende gegevens per land, dus het is niet duidelijk hoeveel Nederlandse klanten tijdens het evenement iets kochten bij Alibaba.

Wel laat de winkel weten dat Nederlandse merken het goed hebben gedaan op 11 november, de dag die inmiddels wereldwijd bekend staat als Singles Day. Zo staat Philips qua omzet in de top tien in de categorie persoonlijke verzorging. Volgens het bedrijf is het voor Chinese consumenten een belangrijke kwaliteitsgarantie als producten in Europa gemaakt zijn. Het kortingsfestival is daardoor "een mogelijkheid voor Europese en Nederlandse merken om daar gebruik van te maken", aldus Alibaba. Zo deden Europese merken als L'Oréal en Adidas het bijvoorbeeld ook goed.

Het in 2009 begonnen Singles Day is een van de nieuwe commerciële 'feestdagen' waarbij winkeliers consumenten met kortingen proberen te verleiden tot extra aankopen, net als Black Friday en Cyber Monday. Ook winkeliersorganisatie INretail merkt dat het Chinese koopjesfestijn in Nederland voeten aan de grond krijgt. Maar zo groot als Black Friday is het hier nog niet, aldus de branchevereniging. Het kortingsevenement werd in China in het leven geroepen als tegenhanger van Valentijnsdag.

Meer uit Financieel

OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.

2 uur geleden
Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

7 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

8 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

9 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

12 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

12 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

12 uur geleden