Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Singles Day ook in Nederland populair

Singles Day ook in Nederland populair

AMSTERDAM (ANP) - Singles Day slaat niet alleen in China aan, ook in Nederland wint het kortingsevenement aan populariteit. Zo zag webwinkel bol.com dat er dit jaar meer werd verkocht tijdens het koopjesfestijn dan vorig jaar. Ook bij MediaMarkt ging het goed met de verkopen.

Parfum, make-up en artikelen voor gezichtsverzorging waren favoriet bij bol.com. Vorig jaar werden er ook veel games verkocht, maar die productcategorie stond dit jaar niet in de top 3. Verder zijn koffiemachines dit jaar populair.

MediaMarkt behaalde online wel 70 procent meer omzet dan een jaar geleden. De elektronicaketen had zijn Singles Day-promotie over meerdere dagen uitgespreid. Klanten konden op 111 producten, van tv's tot games en keukenapparatuur, 11 procent korting krijgen. De enorme verkoopspurt geeft wel een beetje een vertekend beeld, erkent een woordvoerder. Volgens hem wordt er online momenteel ook flink meer omzet gedraaid in verband met het uitkomen van de nieuwe spelcomputers Xbox Series en Playstation 5.

Recordbedrag

In China verkocht webwinkelconcern Alibaba tijdens Singles Day voor een recordbedrag van meer dan 498 miljard yuan, omgerekend bijna 65 miljard euro, aan producten. Er deden dit jaar ongeveer 800 miljoen Alibaba-klanten in China mee aan het evenement. De webwinkel verstrekt geen aanvullende gegevens per land, dus het is niet duidelijk hoeveel Nederlandse klanten tijdens het evenement iets kochten bij Alibaba.

Wel laat de winkel weten dat Nederlandse merken het goed hebben gedaan op 11 november, de dag die inmiddels wereldwijd bekend staat als Singles Day. Zo staat Philips qua omzet in de top tien in de categorie persoonlijke verzorging. Volgens het bedrijf is het voor Chinese consumenten een belangrijke kwaliteitsgarantie als producten in Europa gemaakt zijn. Het kortingsfestival is daardoor "een mogelijkheid voor Europese en Nederlandse merken om daar gebruik van te maken", aldus Alibaba. Zo deden Europese merken als L'Oréal en Adidas het bijvoorbeeld ook goed.

Het in 2009 begonnen Singles Day is een van de nieuwe commerciële 'feestdagen' waarbij winkeliers consumenten met kortingen proberen te verleiden tot extra aankopen, net als Black Friday en Cyber Monday. Ook winkeliersorganisatie INretail merkt dat het Chinese koopjesfestijn in Nederland voeten aan de grond krijgt. Maar zo groot als Black Friday is het hier nog niet, aldus de branchevereniging. Het kortingsevenement werd in China in het leven geroepen als tegenhanger van Valentijnsdag.

Meer uit Financieel

Leden IEA geven beloofde olie sneller vrij

PARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.

15 minuten geleden
Rechters schrappen vonnissen oud-handelaren bank in rente-affaire

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.

17 minuten geleden
Ruim twee keer zoveel riviercruises in Rotterdam door laagwater

ROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.

1 uur geleden
Wall Street lager na nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.

1 uur geleden
Shell profiteert fors van schaarste aan diesel en benzine

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft recordresultaten geboekt met de raffinage van olie. Het verschil in prijs tussen ruwe aardolie en geraffineerde producten, zoals brandstoffen als diesel en benzine, was nooit zo groot als in het derde kwartaal. Daarbij profiteert het Britse bedrijf van de schaarste die is ontstaan door de Iranoorlog en Oekraïense aanvallen op raffinaderijen in Rusland, die leidden tot een Russisch exportverbod voor benzine en diesel.

1 uur geleden
Duitse bedrijven volgens waakhond niet klaar voor AI-cyberaanval

BERLIJN (ANP) - Maar een op de tien Duitse bedrijven is gewapend tegen cyberaanvallen met kunstmatige intelligentie (AI). Terwijl een op de zes afgelopen jaar waarschijnlijk of misschien doelwit was van zo'n aanval, maken de toezichthouder en de koepel van cyberinspectiebedrijven op uit gezamenlijk onderzoek.

2 uur geleden
Duitsland blokkeert verkoop bedrijf aan China om veiligheid

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.

3 uur geleden