Singles Day ook in Nederland populair
AMSTERDAM (ANP) - Singles Day slaat niet alleen in China aan, ook in Nederland wint het kortingsevenement aan populariteit. Zo zag webwinkel bol.com dat er dit jaar meer werd verkocht tijdens het koopjesfestijn dan vorig jaar. Ook bij MediaMarkt ging het goed met de verkopen.
Parfum, make-up en artikelen voor gezichtsverzorging waren favoriet bij bol.com. Vorig jaar werden er ook veel games verkocht, maar die productcategorie stond dit jaar niet in de top 3. Verder zijn koffiemachines dit jaar populair.
MediaMarkt behaalde online wel 70 procent meer omzet dan een jaar geleden. De elektronicaketen had zijn Singles Day-promotie over meerdere dagen uitgespreid. Klanten konden op 111 producten, van tv's tot games en keukenapparatuur, 11 procent korting krijgen. De enorme verkoopspurt geeft wel een beetje een vertekend beeld, erkent een woordvoerder. Volgens hem wordt er online momenteel ook flink meer omzet gedraaid in verband met het uitkomen van de nieuwe spelcomputers Xbox Series en Playstation 5.
Recordbedrag
In China verkocht webwinkelconcern Alibaba tijdens Singles Day voor een recordbedrag van meer dan 498 miljard yuan, omgerekend bijna 65 miljard euro, aan producten. Er deden dit jaar ongeveer 800 miljoen Alibaba-klanten in China mee aan het evenement. De webwinkel verstrekt geen aanvullende gegevens per land, dus het is niet duidelijk hoeveel Nederlandse klanten tijdens het evenement iets kochten bij Alibaba.
Wel laat de winkel weten dat Nederlandse merken het goed hebben gedaan op 11 november, de dag die inmiddels wereldwijd bekend staat als Singles Day. Zo staat Philips qua omzet in de top tien in de categorie persoonlijke verzorging. Volgens het bedrijf is het voor Chinese consumenten een belangrijke kwaliteitsgarantie als producten in Europa gemaakt zijn. Het kortingsfestival is daardoor "een mogelijkheid voor Europese en Nederlandse merken om daar gebruik van te maken", aldus Alibaba. Zo deden Europese merken als L'Oréal en Adidas het bijvoorbeeld ook goed.
Het in 2009 begonnen Singles Day is een van de nieuwe commerciële 'feestdagen' waarbij winkeliers consumenten met kortingen proberen te verleiden tot extra aankopen, net als Black Friday en Cyber Monday. Ook winkeliersorganisatie INretail merkt dat het Chinese koopjesfestijn in Nederland voeten aan de grond krijgt. Maar zo groot als Black Friday is het hier nog niet, aldus de branchevereniging. Het kortingsevenement werd in China in het leven geroepen als tegenhanger van Valentijnsdag.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is afgelopen maanden onverwacht hard doorgegroeid. Vooral de industrie deed het goed met de productie en uitvoer van met name machines naar het buitenland. De industrie was goed voor de helft van de totale economische groei van 0,6 procent in het derde kwartaal vergeleken met drie maanden eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening.
10 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer supermarktketen Albert Heijn, neemt honderden supermarkten van het Britse Tesco in Tsjechië en Slowakije over. Het supermarktconcern betaalt 1,2 miljard euro voor de volledige overname van de activiteiten van Tesco in de twee Europese landen.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk na tegenvallende kwartaalresultaten van chipproducent Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het derde kwartaal licht gekrompen. Volgens een voorlopige raming van het Franse statistiekbureau Insee bedroeg de krimp 0,1 procent in vergelijking met de drie maanden ervoor. Het tegenvallende cijfer komt bovenop de grote onrust over de hoge Franse staatsschuld, politieke spanningen en de gewelddadige protesten in het land van de afgelopen tijd.
42 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
1 uur geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte op de markt voor offshore windenergieprojecten. Wel krijgt het bedrijf meer werk vanuit de olie- en gasindustrie nu de energieprijzen hoog liggen door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor nam de omzet in het afgelopen kwartaal licht toe.
1 uur geleden