Singapore eist vaccinatie of negatieve test voor toegang tot werk
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Singapore laat vanaf volgend jaar alleen nog mensen die gevaccineerd zijn of recent hersteld van corona vrijelijk toe tot hun werkplaats. Mensen die niet gevaccineerd of hersteld zijn, zullen zich dan dagelijks moeten laten testen om aan te tonen dat ze het virus niet hebben.
De tests moeten door werknemers zelf betaald worden. Voor mensen die om medische redenen geen vaccin hebben gekregen of zwangere vrouwen wordt geen uitzondering gemaakt.
Singapore is niet het eerste land dat dergelijke eisen stelt. In Europa is in Italiƫ ook een vaccinatiebewijs, de zogenoemde Green Pass, noodzakelijk om naar het werk te kunnen. Ook daar kunnen ongevaccineerden kiezen om zich te laten testen en dat zelf te bepalen. De invoering van de maatregel vorige week leidde wel tot protesten, maar zorgde ook voor een toename van de vaccinatiegraad en dat was het doel van de regering van premier Mario Draghi.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiƫle positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
8 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
8 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
10 uur geleden