Singapore bouwt meer woonruimte voor arbeiders na uitbraak
SINGAPORE (ANP/RTR) - De autoriteiten in Singapore proberen voor het eind van het jaar nieuwe huisvesting te creëren voor ongeveer 60.000 buitenlandse arbeiders. Ze willen de drukte verminderen in wooncomplexen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
In de welvarende stadstaat met 5,7 miljoen inwoners is tot dusver bij ruim 35.000 mensen vastgesteld dat ze het coronavirus hebben. Het kleine Singapore behoort daarmee tot de zwaarst getroffen landen in de regio.
Het virus kon zich snel verspreiden doordat honderdduizenden arbeiders uit het buitenland vaak dicht op elkaar leven. Zij delen ook toiletten en badkamers. Er wordt nu onder meer gekeken naar het verminderen van het aantal bedden per kamer.
Tijdelijke gebouwen
De regering zegt dat onder meer tijdelijke gebouwen neergezet kunnen worden om mensen in te huisvesten. Ook kunnen ongebruikte overheidsgebouwen zoals voormalige scholen en leegstaande fabrieken voor dat doel worden gebruikt.
Het is de bedoeling voor het eind van het jaar 60.000 extra plaatsen te creëren, maar daar blijft het niet bij. Er moeten ook permanente onderkomens worden neergezet met plek voor zo'n 100.000 arbeiders. Dat kan enkele jaren duren.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De overblijfselen van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Zondag maakte het kantoor van Netanyahu bekend op zoek te zijn naar het lichaam op een begraafplaats in Gaza.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.
6 uur geleden