Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Singapore bouwt meer woonruimte voor arbeiders na uitbraak

Singapore bouwt meer woonruimte voor arbeiders na uitbraak

SINGAPORE (ANP/RTR) - De autoriteiten in Singapore proberen voor het eind van het jaar nieuwe huisvesting te creëren voor ongeveer 60.000 buitenlandse arbeiders. Ze willen de drukte verminderen in wooncomplexen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

In de welvarende stadstaat met 5,7 miljoen inwoners is tot dusver bij ruim 35.000 mensen vastgesteld dat ze het coronavirus hebben. Het kleine Singapore behoort daarmee tot de zwaarst getroffen landen in de regio.

Het virus kon zich snel verspreiden doordat honderdduizenden arbeiders uit het buitenland vaak dicht op elkaar leven. Zij delen ook toiletten en badkamers. Er wordt nu onder meer gekeken naar het verminderen van het aantal bedden per kamer.

Tijdelijke gebouwen

De regering zegt dat onder meer tijdelijke gebouwen neergezet kunnen worden om mensen in te huisvesten. Ook kunnen ongebruikte overheidsgebouwen zoals voormalige scholen en leegstaande fabrieken voor dat doel worden gebruikt.

Het is de bedoeling voor het eind van het jaar 60.000 extra plaatsen te creëren, maar daar blijft het niet bij. Er moeten ook permanente onderkomens worden neergezet met plek voor zo'n 100.000 arbeiders. Dat kan enkele jaren duren.

Meer uit Buitenland

Paus roept bij eerste zondagsgebed tot vrede in Oekraïne en Gaza

VATICAANSTAD (ANP) - De nieuwe paus Leo XIV is voor het eerst voorgegaan in het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein. Vanaf het balkon sprak hij over het lijden in Oekraïne en de Gazastrook en riep hij wereldleiders op zich hard te maken voor een einde aan oorlogen.

38 minuten geleden
Zelensky: bereid tot overleg met Rusland, bestand eerste stap

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".

2 uur geleden
Regeringspartij Zuid-Korea behoudt oude presidentskandidaat

SEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.

4 uur geleden
Macron: Poetins voorstel voor onderhandelingen 'niet genoeg'

PRZEMYSL (ANP/AFP) - Het voorstel van de Russische president Vladimir Poetin om op 15 mei in Istanbul onderhandelingen met Oekraïne te beginnen om een eind te maken aan de oorlog is "een eerste stap, maar niet genoeg". Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron.

5 uur geleden
Zwaargewonden bij viering promotie Hamburger SV

HAMBURG (ANP/DPA) - Zeker twintig mensen zijn zwaargewond geraakt toen fans het voetbalveld bestormden bij de viering van de promotie van Hamburger SV in het Volksparkstadion in Hamburg.

7 uur geleden
Trump: 'gehele reset' in handelsrelatie met China

WASHINGTON (ANP) - Er komt een "gehele reset" in de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en China. Dat zei de Amerikaanse president Trump zaterdagavond op Truth Social. Volgens hem is er op een vriendelijke en constructieve manier onderhandeld en is er grote vooruitgang geboekt in het Zwitserse Genève.

10 uur geleden
Pakistan ontkent schenden bestand, beschuldigt India

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan ontkent het zaterdag met India overeengekomen staakt-het-vuren in Kasjmir te hebben geschonden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een verklaring dat Pakistan zich "blijft inzetten voor een strikte naleving van het bestand". India beschuldigde Pakistan ervan het bestand binnen een paar uur te hebben geschonden en zei terug te slaan.

14 uur geleden