Singapore Airlines stopt met vluchten naar 'nergens'
SINGAPORE (ANP/AFP) - De luchtvaartmaatschappij Singapore Airlines is dinsdag gestopt met het aanbieden van vluchten naar 'nergens'. Dat doet de luchtvaartmaatschappij na kritiek op de milieu-impact van de vluchten.
Vluchten naar nergens worden door verschillende luchtvaartmaatschappijen aangeboden sinds de uitbraak van het coronavirus. Onder andere in Australië, Japan en Taiwan kunnen mensen mee met een vlucht die na het opstijgen en wat uren vliegen weer terugkeert naar dezelfde luchthaven. Hierdoor konden de luchtvaartmaatschappijen ondanks het wegvallen van veel vluchten, toch wat verdienen. De vluchten bleken verrassend populair.
Singapore Airlines stopt daar nu mee. Milieuactivisten drongen er al langer op aan. Volgens de activisten is de coronacrisis het moment om na te denken over het klimaat en niet het moment om terug te keren in destructieve patronen.
De luchtvaartmaatschappij komt nu met andere ideeën om extra geld te verdienen. Geïnteresseerden kunnen een tour krijgen door een vliegtuig en hierin ook dineren. Het vliegtuig blijft dan wel aan de grond staan. Eerder deze maand heeft Singapore Airlines bijna 20 procent van de werknemers ontslagen, omdat de luchtvaart bijna stilligt door de maatregelen tegen het coronavirus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
57 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
1 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
3 uur geleden