Singapore Airlines stopt met vluchten naar 'nergens'
SINGAPORE (ANP/AFP) - De luchtvaartmaatschappij Singapore Airlines is dinsdag gestopt met het aanbieden van vluchten naar 'nergens'. Dat doet de luchtvaartmaatschappij na kritiek op de milieu-impact van de vluchten.
Vluchten naar nergens worden door verschillende luchtvaartmaatschappijen aangeboden sinds de uitbraak van het coronavirus. Onder andere in Australië, Japan en Taiwan kunnen mensen mee met een vlucht die na het opstijgen en wat uren vliegen weer terugkeert naar dezelfde luchthaven. Hierdoor konden de luchtvaartmaatschappijen ondanks het wegvallen van veel vluchten, toch wat verdienen. De vluchten bleken verrassend populair.
Singapore Airlines stopt daar nu mee. Milieuactivisten drongen er al langer op aan. Volgens de activisten is de coronacrisis het moment om na te denken over het klimaat en niet het moment om terug te keren in destructieve patronen.
De luchtvaartmaatschappij komt nu met andere ideeën om extra geld te verdienen. Geïnteresseerden kunnen een tour krijgen door een vliegtuig en hierin ook dineren. Het vliegtuig blijft dan wel aan de grond staan. Eerder deze maand heeft Singapore Airlines bijna 20 procent van de werknemers ontslagen, omdat de luchtvaart bijna stilligt door de maatregelen tegen het coronavirus.
Meer uit Buitenland
PITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
8 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
16 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De veelbesproken vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump wordt donderdag op het World Economic Forum officieel gelanceerd. Dat melden onder meer persbureau Bloomberg en politiek analist van CNN Barak Ravid. In de bijgevoegde uitnodiging worden staatshoofden uitgenodigd om te tekenen voor deelname.
26 minuten geledenKYIV (ANP) - Kyiv zegt zich voor te bereiden op een "grootschalige aanval" van Rusland. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "De komende dagen moeten we uiterst waakzaam blijven", aldus Zelensky, die eraan toevoegt dat Rusland "wacht op het juiste moment" om aan te vallen. "Iedere regio moet paraat staan om snel te reageren", aldus de Oekraïense leider.
31 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen was niet aanwezig in Straatsburg bij een debat in het Europees Parlement over een motie van wantrouwen tegen haar. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) sprak maandagavond in haar plaats namens de Commissie in het parlement.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In de stad El-Fasher in Soedan zijn door de RSF-rebellen oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd. Dat zei de vice-aanklager van het ICC, Nazhat Shameem Khan, maandag tegen de VN-Veiligheidsraad.
1 uur geleden