Singapore Airlines ontslaat zwangere stewardessen niet meer
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Singapore Airlines heeft naar eigen zeggen een van zijn meest bekritiseerde beleidsregels geschrapt. De luchtvaartmaatschappij zegt cabinepersoneel dat zwanger is niet meer te ontslaan, waar dat voorheen wel het beleid was.
In een reactie op een artikel in de krant Straits Times, zei Singapore Airlines dat zwanger cabinepersoneel ervoor kan kiezen om tijdelijk een functie op te grond te vervullen tijdens de zwangerschap. Na hun verlof zouden ze weer kunnen gaan vliegen. Volgens het artikel in de krant zou zwanger personeel, ondanks de regelwijziging die al in juli zou zijn ingegaan, nog altijd op verlof worden gestuurd. De krant baseerde zich op een brief van de maatschappij.
Tot voor kort werden stewardessen die bekendmaakten dat zij zwanger waren met verlof gestuurd zonder loon. Ze werden ook gedwongen de luchtvaartmaatschappij te verlaten de dag nadat zij de geboorteakte van hun kind hadden ingediend, aldus de krant. Er was geen grondwerk voor zwangere bemanningsleden en om weer te kunnen vliegen moesten zij opnieuw solliciteren naar een baan. Een herplaatsing was daarbij niet zeker, zo valt te lezen.
Kritiek
Singapore Airlines zou de regels al deze zomer hebben aangepast, na jaren van kritiek. Al in 2010 werden de regels door groeperingen die staan voor gendergelijkheid bestempeld als discriminerend en oneerlijk. Nu de luchtvaartindustrie geconfronteerd wordt met een tekort aan arbeidskrachten in de nasleep van de coronacrisis, verzacht de luchtvaartmaatschappij haar aanpak.
In een verklaring zei Singapore Airlines dat onder het vorige beleid "cabinepersoneel de dienst verliet als ze zwanger waren". Nu duurt de plaatsing van zwanger cabinepersoneel op de grond minstens drie maanden en zelfs negen maanden, aldus de luchtvaartmaatschappij. Toch zijn de voorwaarden voor deze herplaatsingen niet duidelijk.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
1 dag geleden