Singapore Airlines ontslaat zwangere stewardessen niet meer
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Singapore Airlines heeft naar eigen zeggen een van zijn meest bekritiseerde beleidsregels geschrapt. De luchtvaartmaatschappij zegt cabinepersoneel dat zwanger is niet meer te ontslaan, waar dat voorheen wel het beleid was.
In een reactie op een artikel in de krant Straits Times, zei Singapore Airlines dat zwanger cabinepersoneel ervoor kan kiezen om tijdelijk een functie op te grond te vervullen tijdens de zwangerschap. Na hun verlof zouden ze weer kunnen gaan vliegen. Volgens het artikel in de krant zou zwanger personeel, ondanks de regelwijziging die al in juli zou zijn ingegaan, nog altijd op verlof worden gestuurd. De krant baseerde zich op een brief van de maatschappij.
Tot voor kort werden stewardessen die bekendmaakten dat zij zwanger waren met verlof gestuurd zonder loon. Ze werden ook gedwongen de luchtvaartmaatschappij te verlaten de dag nadat zij de geboorteakte van hun kind hadden ingediend, aldus de krant. Er was geen grondwerk voor zwangere bemanningsleden en om weer te kunnen vliegen moesten zij opnieuw solliciteren naar een baan. Een herplaatsing was daarbij niet zeker, zo valt te lezen.
Kritiek
Singapore Airlines zou de regels al deze zomer hebben aangepast, na jaren van kritiek. Al in 2010 werden de regels door groeperingen die staan voor gendergelijkheid bestempeld als discriminerend en oneerlijk. Nu de luchtvaartindustrie geconfronteerd wordt met een tekort aan arbeidskrachten in de nasleep van de coronacrisis, verzacht de luchtvaartmaatschappij haar aanpak.
In een verklaring zei Singapore Airlines dat onder het vorige beleid "cabinepersoneel de dienst verliet als ze zwanger waren". Nu duurt de plaatsing van zwanger cabinepersoneel op de grond minstens drie maanden en zelfs negen maanden, aldus de luchtvaartmaatschappij. Toch zijn de voorwaarden voor deze herplaatsingen niet duidelijk.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
3 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
3 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
7 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
8 uur geleden