Singapore Airlines ontslaat zwangere stewardessen niet meer
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Singapore Airlines heeft naar eigen zeggen een van zijn meest bekritiseerde beleidsregels geschrapt. De luchtvaartmaatschappij zegt cabinepersoneel dat zwanger is niet meer te ontslaan, waar dat voorheen wel het beleid was.
In een reactie op een artikel in de krant Straits Times, zei Singapore Airlines dat zwanger cabinepersoneel ervoor kan kiezen om tijdelijk een functie op te grond te vervullen tijdens de zwangerschap. Na hun verlof zouden ze weer kunnen gaan vliegen. Volgens het artikel in de krant zou zwanger personeel, ondanks de regelwijziging die al in juli zou zijn ingegaan, nog altijd op verlof worden gestuurd. De krant baseerde zich op een brief van de maatschappij.
Tot voor kort werden stewardessen die bekendmaakten dat zij zwanger waren met verlof gestuurd zonder loon. Ze werden ook gedwongen de luchtvaartmaatschappij te verlaten de dag nadat zij de geboorteakte van hun kind hadden ingediend, aldus de krant. Er was geen grondwerk voor zwangere bemanningsleden en om weer te kunnen vliegen moesten zij opnieuw solliciteren naar een baan. Een herplaatsing was daarbij niet zeker, zo valt te lezen.
Kritiek
Singapore Airlines zou de regels al deze zomer hebben aangepast, na jaren van kritiek. Al in 2010 werden de regels door groeperingen die staan voor gendergelijkheid bestempeld als discriminerend en oneerlijk. Nu de luchtvaartindustrie geconfronteerd wordt met een tekort aan arbeidskrachten in de nasleep van de coronacrisis, verzacht de luchtvaartmaatschappij haar aanpak.
In een verklaring zei Singapore Airlines dat onder het vorige beleid "cabinepersoneel de dienst verliet als ze zwanger waren". Nu duurt de plaatsing van zwanger cabinepersoneel op de grond minstens drie maanden en zelfs negen maanden, aldus de luchtvaartmaatschappij. Toch zijn de voorwaarden voor deze herplaatsingen niet duidelijk.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
2 uur geleden