Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinds begin juni flink meer meldingen van tekenbeten

Sinds begin juni flink meer meldingen van tekenbeten

WAGENINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van tekenbeten was de afgelopen weken hoger dan in de afgelopen twee jaar. Begin juni, tijdens het Hemelvaartsweekend, nam het aantal meldingen "sterk toe" en die trend heeft zich doorgezet, meldt Nature Today.

Meer mensen werden in juni gebeten door een teek en dat komt waarschijnlijk doordat er toen regen viel na een droge periode. In totaal werden 3500 tekenbeten doorgegeven. Een derde werd opgelopen in de tuin. De meeste mensen geven aan gebeten te zijn tijdens het wandelen, gevolgd door tuinieren.

Door de regen liepen de teken minder risico op uitdroging en gingen ze weer op zoek naar bloed. Nature Today berichtte hier destijds over en daarom hebben de onderzoekers rekening gehouden met een toename in het aantal meldingen door media-aandacht. Maar bij een groep trouwe melders die wekelijks aangeeft wel of niet gebeten te zijn, liep een kwart de afgelopen weken een tekenbeet op. Dat is "flink hoger" dan in de voorgaande twee jaren.

Nature Today meldt dat de afgelopen dagen mogelijk minder mensen door teken gebeten zijn door de zeer hoge temperaturen. Hoe de rest van de zomer eruitziet, valt nog niet te zeggen. Als er geen regen valt, kan het aantal tekenbeten afnemen, maar als het regelmatig regent, kan het aantal meldingen van beten "wel eens hoog blijven", aldus de onderzoekers op Nature Today.

Meer uit Binnenland

Bestuurders Amsterdams studentencorps kunnen weer beurs krijgen

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".

4 minuten geleden
Jongen (17) opgepakt voor explosie bij kantoor Zuidas Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.

1 uur geleden
Van Weel: politie doet onderzoek naar relschoppers bij azc-demo's

DEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".

1 uur geleden
Vijlbrief 'zeer bezorgd' om angstcultuur opleidingsplekken UWV

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.

2 uur geleden
Vier jaar cel voor brandstichting binnenstad Arnhem

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.

2 uur geleden
De Vos (FVD) na zomerreces paar maanden met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.

2 uur geleden
Jetten vindt Europa te vaak aan zijlijn staan in Midden-Oosten

NICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syriƫ in gesprek.

3 uur geleden