'Simulatortraining 737 MAX kost Boeing miljarden'
CHICAGO (ANP) - Vliegtuigbouwer Boeing krijgt met miljarden aan extra kosten te maken als piloten voor de 737 MAX eerst moeten trainen in een simulator voordat ze met de toestellen mogen gaan vliegen. Dat heeft persbureau Bloomberg berekend. Eerder deze week kwam Boeing zelf met het advies piloten eerst een training te laten ondergaan in een vliegsimulator.
Boeing stuurde het advies aan de Amerikaanse luchtvaartautoriteiten. Die nemen uiteindelijk de beslissing of de extra training noodzakelijk is als de 737 MAX weer de lucht in mag. Alle toestellen van dat type staan sinds maart aan de grond na twee crashes binnen een halfjaar. Eerder prees Boeing de 737 MAX juist nog aan met het argument dat piloten die eerder al met andere 737-types vlogen alleen een simpele computertraining hoefden te doen. Nu is Boeing op dit standpunt teruggekomen.
Bloomberg schat dat Boeing waarschijnlijk 5 miljard dollar kwijt kan zijn aan vergoedingen aan luchtvaartmaatschappijen voor simulatortrainingen die erg kostbaar zijn. Vooralsnog heeft Boeing 5,6 miljard dollar uitgetrokken om onder meer luchtvaartmaatschappijen te compenseren voor de problemen met de 737 MAX. Het is nog altijd onduidelijk wanneer de 737 MAX weer mag vliegen. Steeds meer luchtvaartmaatschappijen rekenen er niet meer op dat dit voor juni gebeurt.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft een clouddeal van 35 miljard dollar gesloten met Lambda, een door Nvidia gesteunde cloudprovider. Dit maakt deel uit van een plan om de capaciteit voor toepassingen van kunstmatige intelligentie in hoog tempo uit te breiden, meldden verschillende Amerikaanse media op basis van bronnen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al 21 kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De groei in het tweede kwartaal was gelijk aan die in het eerste kwartaal van 2026. In de afgelopen twee kwartalen kende de horeca wel de kleinste groei in vijf jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juli meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,8 procent, na een stijging van 2,9 procent in juni. De toename was deels een gevolg van prijsverhogingen. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,8 procent hoger dan een jaar geleden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in augustus 3,3 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen na de stijging tot 3,2 procent in juli.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.
4 uur geleden