Simons wil niet te lang stilstaan bij zijn afgekeurde doelpunt
LEIPZIG (ANP) - Xavi Simons wil niet te lang stilstaan bij zijn afgekeurde treffer in het duel met Frankrijk (0-0) op het EK. Hij leek Oranje halverwege de tweede helft op voorsprong te schieten, maar de grensrechter en later de videoscheidsrechter vonden dat Denzel Dumfries de Franse doelman Mike Maignan hinderde toen hij buitenspel stond.
"Het is de nieuwe technologie, de VAR neemt deze beslissing. Uiteindelijk kun je er toch niets aan doen" zei Simons. "Ik kan zoveel zeggen, maar ik verander daar niets meer mee. Het is de keuze van de scheidsrechter. We moeten verder."'
Simons kan leven met een gelijkspel tegen Frankrijk, dat sterspeler Kylian Mbappé door zijn gebroken neus moest missen. "We kennen de kwaliteiten van Frankrijk en natuurlijk wilden we winnen", zei hij. "Maar we hebben een punt gepakt. Het duel van dinsdag met Oostenrijk is nu het belangrijkste voor ons. We moeten ook trots zijn op elkaar dat we dit hoge niveau hebben gehaald."
Simons kon zondag als rechtsbuiten niet overtuigen tegen Polen. Als meest aanvallende middenvelder speelde hij veel beter tegen Frankrijk, al verzuimde hij volgens bondscoach Ronald Koeman af en toe goed druk te zetten. "Ik heb mijn hele leven op deze positie gespeeld en voel me hier het comfortabelst", zei Simons.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
14 uur geleden