Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Simons met doelpunt en assist opnieuw belangrijk voor winnend PSV

Simons met doelpunt en assist opnieuw belangrijk voor winnend PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV reist woensdag met een goed gevoel naar Spanje voor de ontmoeting met Sevilla FC in de tussenronde van de Europa League. De Eindhovenaren beleefden in de Eredivisie tegen FC Groningen een eenvoudige avond en wonnen met 6-0.

Xavi Simons speelde met een assist en een doelpunt opnieuw een hoofdrol bij PSV, dat dankzij de overwinning voorlopig derde staat op 2 punten achterstand van koploper AZ. Trainer Ruud van Nistelrooij liet deze week weten dat de Brabantse club er druk mee bezig is om ervoor te zorgen dat Simons ook komend seizoen bij PSV speelt. De 19-jarige talentvolle aanvaller ondertekende vorig jaar zomer een contract tot 2027. In de verbintenis is echter een clausule opgenomen dat zijn vorige werkgever Paris Saint-Germain hem voor 12 miljoen euro terug kan halen.

Simons startte tegen FC Groningen als meest aanvallende middenvelder. Vorige week was hij tegen Feyenoord (2-2) nog buitenspeler. Van Nistelrooij slachtofferde middenvelder Guus Til en gaf Thorgan Hazard als linksbuiten zijn eerste basisplaats.

Groningen niet opgewassen tegen veelscorend PSV

Groningen, dat na zaterdag laatste staat, had vrijwel niets in te brengen in het Philips-stadion. Toch duurde het bijna een half uur voordat PSV een kans wist te benutten. Na een een-tweetje met Johan Bakayoko gaf Simons de bal hard en laag voor. Luuk de Jong kon simpel binnen tikken. Voor de spits betekende het zijn eerste treffer in de Eredivisie sinds begin november tegen Ajax (1-2).

Til verving halverwege Hazard. Binnen een minuut zorgde Simons voor de 2-0. De Oranje-international draaide zich, na een inspeelpass van Joey Veerman, goed vrij en krulde de bal in de verre hoek.

Tweede helft

Groningen had de spanning halverwege de tweede helft terug kunnen brengen, maar invaller Aimar Sher viel op de grond toen hij doelman Walter Benítez omspeelde. Daarna ging het snel. Jarrad Branthwaite scoorde in de 70e minuut met zijn hoofd uit een hoekschop. De jonge Engelse verdediger was drie dagen eerder in de bekerwedstrijd tegen FC Emmen (3-1) al twee keer trefzeker. Bakayoko zorgde met een geplaatst schot voor 4-0. Via invallers Fábio Silva (die zijn eerste doelpunt voor PSV maakte) en Guus Til liep PSV uit naar 6-0.

Meer uit Voetbal

Frankrijk verslaat Paraguay en treft Marokko in kwartfinales WK

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk speelt donderdag (22.00 uur Nederlandse tijd) in de kwartfinales van het WK voetbal in Boston tegen Marokko. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de nacht van zaterdag op zondag in de achtste finales van Paraguay met 1-0. De Franse spits Kylian Mbappé besliste het duel in Philadelphia twintig minuten voor tijd met een rake strafschop.

1 uur geleden
Renard na twee WK-duels alweer klaar als bondscoach van Tunesië

TUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).

4 uur geleden
Frankrijk met 'grote vier' in aanval op WK tegen Paraguay

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk begint met Kylian Mbappé, Bradley Barcola, Michael Olise en Ousmane Dembélé in de voorste linie aan de achtste finales van het WK voetbal tegen Paraguay. De winnaar van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium speelt in de kwartfinales tegen Marokko.

4 uur geleden
Ounahi helpt Marokko met twee doelpunten naar kwartfinales WK

HOUSTON (ANP) - Marokko heeft zich als eerste land geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De formatie van bondscoach Mohamed Ouahbi, die in de vorige ronde na strafschoppen won van het Nederlands elftal, versloeg in Houston na een matige wedstrijd medegastland Canada met 3-0.

5 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en Brouwer naar finale in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het Elite16-toernooi in Gstaad bereikt. Het Nederlandse koppel versloeg in de halve finale de Brazilianen Evandro Gonçalves en Arthur Lanci in drie sets: 27-25 16-21 15-10.

5 uur geleden
Ajax verliest eerste oefenduel onder Míchel van Panathinaikos

ERMELO (ANP) - Ajax heeft zijn eerste oefenduel verloren in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De formatie van de nieuwe trainer Míchel ging op Sportpark De Zanderij in Ermelo met 3-1 onderuit tegen Panathinaikos.

5 uur geleden
Feyenoord verslaat FC Dordrecht in eerste duel Van Bronckhorst

DORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.

9 uur geleden