Simons leidt RB Leipzig langs Union Berlin
BERLIJN (ANP) - Xavi Simons heeft met een fraaie treffer en een assist zijn ploeg RB Leipzig naar een 3-0-zege geleid op 1. FC Union Berlin. De 20-jarige international zorgde voor de eerste treffer in de wedstrijd en stond met een pass aan de basis van de 2-0.
Leipzig boekte de tweede zege van het seizoen. De club verloor de eerste wedstrijd bij Bayer Leverkusen. Union, dat speelde met Danilho Doekhi als aanvoerder, verloor voor het eerst dit seizoen en heeft net als Leipzig 6 punten. Alleen Bayer Leverkusen en Bayern München zijn na drie duels nog zonder puntenverlies.
Simons kreeg in de 51e minuut de bal toegespeeld door Benjamin Henrichs en scoorde met een geplaatst schot in de rechterbovenhoek. Het was voor Simons de tweede treffer in de Bundesliga. De voormalige speler van PSV, die zich maandag meldt bij Oranje voor de EK-kwalificatiewedstrijden, stuurde in de 85e minuut Benjamin Sesko weg, die voor de 2-0 zorgde. Sesko maakte daarna ook nog de derde treffer voor de bezoekers.
Union stond toen al een tijdje met tien man. Kevin Volland moest in de 64e minuut met rood van het veld na een overtreding op Mohamed Simakan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.
2 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández begint met grote ambities als bondscoach van het Nederlands elftal. "Ik ben een winnaar. Wij zijn hier om te winnen", sprak de opvolger van de na het WK opgestapte Ronald Koeman tijdens een persconferentie in Zeist.
7 uur geleden