Simons leidt RB Leipzig langs Union Berlin
BERLIJN (ANP) - Xavi Simons heeft met een fraaie treffer en een assist zijn ploeg RB Leipzig naar een 3-0-zege geleid op 1. FC Union Berlin. De 20-jarige international zorgde voor de eerste treffer in de wedstrijd en stond met een pass aan de basis van de 2-0.
Leipzig boekte de tweede zege van het seizoen. De club verloor de eerste wedstrijd bij Bayer Leverkusen. Union, dat speelde met Danilho Doekhi als aanvoerder, verloor voor het eerst dit seizoen en heeft net als Leipzig 6 punten. Alleen Bayer Leverkusen en Bayern München zijn na drie duels nog zonder puntenverlies.
Simons kreeg in de 51e minuut de bal toegespeeld door Benjamin Henrichs en scoorde met een geplaatst schot in de rechterbovenhoek. Het was voor Simons de tweede treffer in de Bundesliga. De voormalige speler van PSV, die zich maandag meldt bij Oranje voor de EK-kwalificatiewedstrijden, stuurde in de 85e minuut Benjamin Sesko weg, die voor de 2-0 zorgde. Sesko maakte daarna ook nog de derde treffer voor de bezoekers.
Union stond toen al een tijdje met tien man. Kevin Volland moest in de 64e minuut met rood van het veld na een overtreding op Mohamed Simakan.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
44 minuten geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
45 minuten geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
45 minuten geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
3 uur geleden