Simons houdt PSV met late treffer steviger op tweede plaats
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft door de zege op Fortuna-Sittard de tweede plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronde Champions League, voor het grijpen. De ploeg van Ruud van Nistelrooij won met 2-1 in het eigen Phillips-stadion. Het ging verre van gemakkelijk maar Xavi Simons maakte in de slotfase het verschil met een fraaie treffer.
PSV had voorafgaand aan de speelronde een marge van 5 punten op Ajax en 7 op AZ. Door de zege kunnen de Alkmaarders, die zelf ruim wonnen van FC Emmen, PSV niet meer passeren. De wedstrijd van Ajax bij FC Groningen werd zondagmiddag gestaakt en wordt dinsdag uitgespeeld. De Amsterdammers moeten winnen om PSV nog van de tweede plaats te kunnen verdrijven.
Van Nistelrooij stuurde vrijwel dezelfde ploeg het veld in tegen Fortuna als vorige week tegen Sparta. Alleen Ibrahim Sangaré, die terug was van een schorsing, kreeg de voorkeur boven Érick Gutiérrez. Bij de bezoekers uit Sittard ontbrak spits Burak Yilmaz nog steeds.
Rommelige start PSVqd
PSV begon rommelig en daar profiteerde Fortuna van. Iñigo Córdoba kon na een voorzet van Ivo Pinto hard op het doel koppen. Die kopbal werd gekeerd maar viel voor Paul Gladon die met een omhaal scoorde. Córdoba leek de bezoekers zelfs op 0-2 te brengen, maar hij had de bal met de hand meegekregen, waardoor de treffer niet doorging.
Aanvoerder Luuk de Jong zette de thuisploeg kort daarop op gelijke hoogte. Uit een lange voorzet van Jordan Teze kopte hij zijn dertiende competitietreffer binnen. Sangaré schoot daarna nog hard en hoog over.
Late beslissing
In de tweede helft belegerde PSV het doel van Fortuna-keeper Ivor Pandur, maar bleven echte kansen heel lang uit. Van Nistelrooij bracht Thorgan Hazard, Anwar El Ghazi en Phillipp Mwene in de ploeg en later ook Fábio Silva voor aanvoerder De Jong, die last van een knie had. Waar de thuisploeg het wanhopig probeerde, zorgde Simons voor de opluchting. De topspeler van PSV kreeg de bal van Silva op de rand van het zestienmetergebied en haalde doeltreffend uit in de kruising.
Fortuna dat lang erin slaagde om de stormloop van PSV tegen te houden hoefde toch niet met lege handen naar huis. Door de nederlaag van FC Emmen zijn de Limburgers definitief zeker van lijfsbehoud in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
8 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
13 uur geleden