Simons en De Jong balen van puntenverlies PSV in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Xavi Simons en Luuk de Jong waren na het puntenverlies van PSV bij Vitesse (1-1) niet te spreken over het spel van hun ploeg. "We dachten na de vroege 1-0 voor ons: het komt wel goed. Maar dat kan gewoon niet", aldus Simons, die al in de 8e minuut de score opende met zijn dertiende treffer van het seizoen. "Die mentaliteit moet veranderd worden."
PSV raakte door het gelijkspel verder achterop in de titelstrijd. De achterstand op koploper Feyenoord groeide tot 8 punten. "We kwamen hier maar voor één ding en dat is winnen", aldus aanvoerder De Jong. "Als dat dan niet gebeurt, is dat verschrikkelijk. We zijn geen moment in ons ritme gekomen. Ik kan heel veel dingen benoemen die niet goed waren, maar het gaat om het resultaat. We wilden bovenin aansluiten."
Simons, de 19-jarige smaakmaker van PSV, meldt zich maandag in Zeist bij de nieuwe bondscoach Ronald Koeman voor de start van de EK-kwalificatie. Het Nederlands elftal neemt het vrijdag in Parijs op tegen Frankrijk. Voor Simons, die de afgelopen jaren voor Paris Saint-Germain voetbalde, wordt het een weerzien met onder anderen Kylian Mbappé. "We hebben al een beetje contact gehad. Ik kijk er enorm naar uit om met de beste spelers ter wereld te spelen. Maar het is wel vervelend om met zo'n gevoel naar Oranje te gaan."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
5 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
7 uur geleden