Simons en De Jong balen van puntenverlies PSV in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Xavi Simons en Luuk de Jong waren na het puntenverlies van PSV bij Vitesse (1-1) niet te spreken over het spel van hun ploeg. "We dachten na de vroege 1-0 voor ons: het komt wel goed. Maar dat kan gewoon niet", aldus Simons, die al in de 8e minuut de score opende met zijn dertiende treffer van het seizoen. "Die mentaliteit moet veranderd worden."
PSV raakte door het gelijkspel verder achterop in de titelstrijd. De achterstand op koploper Feyenoord groeide tot 8 punten. "We kwamen hier maar voor één ding en dat is winnen", aldus aanvoerder De Jong. "Als dat dan niet gebeurt, is dat verschrikkelijk. We zijn geen moment in ons ritme gekomen. Ik kan heel veel dingen benoemen die niet goed waren, maar het gaat om het resultaat. We wilden bovenin aansluiten."
Simons, de 19-jarige smaakmaker van PSV, meldt zich maandag in Zeist bij de nieuwe bondscoach Ronald Koeman voor de start van de EK-kwalificatie. Het Nederlands elftal neemt het vrijdag in Parijs op tegen Frankrijk. Voor Simons, die de afgelopen jaren voor Paris Saint-Germain voetbalde, wordt het een weerzien met onder anderen Kylian Mbappé. "We hebben al een beetje contact gehad. Ik kijk er enorm naar uit om met de beste spelers ter wereld te spelen. Maar het is wel vervelend om met zo'n gevoel naar Oranje te gaan."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
10 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
11 uur geleden