Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Simons (Bij1) blij dat koning slavernijverleden weer noemde

Simons (Bij1) blij dat koning slavernijverleden weer noemde

DEN HAAG (ANP) - Afzwaaiend BIJ1-leider Sylvana Simons vindt het een goede zaak dat de koning in zijn troonrede het slavernijverleden aanstipte, en opnieuw stilstond bij de herdenking ervan. Dat de koning verwees naar zijn historische excuses voor het slavernijverleden is belangrijk, "om heel Nederland er nog van te doordringen dat het geen afgerond proces is", zegt Simons tegen de NOS.

Het is Simons' laatste Prinsjesdag als Kamerlid. Daarmee is het nog onzeker of haar partij BIJ1, die Simons in 2016 oprichtte, in de Tweede Kamer blijft.

Simons bezet dan maar één zetel in de Kamer sinds maart 2021, maar heeft daarmee volgens haarzelf wel veel impact gehad, vooral als het gaat om bewustwording over de slavernij. "Ik durf in alle onbescheidenheid te denken dat de komst van BIJ1 naar de Kamer, naar het politieke speelveld, daar zóveel aan heeft bijgedragen", zegt het BIJ1-Kamerlid desgevraagd. "Dat we nu met zijn allen bewust zijn van ook de onderdelen van onze samenleving die ongemakkelijk zijn en waar we het liever niet over hebben." Ze vindt het goed dat de koning daar het voortouw in neemt.

Meer uit Politiek

Karremans zet vraagtekens bij claim Tesla, maar zonder gevolgen

DEN HAAG (ANP) - Volgens minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) kun je twijfelen aan de claims van autofabrikant Tesla over de veiligheid van de auto, maar is de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) er niet door misleid. Die claim is "geen onderdeel geweest van de beoordeling" door de RDW.

49 minuten geleden
Gasvoorraad nu bijna helft van benodigde winterhoeveelheid

DEN HAAG (ANP) - In de gasvoorraden zit momenteel ongeveer de helft van het gasgebruik in een normale winter. Dat zegt energieminister Stientje van Veldhoven (D66) in het wekelijkse vragenuur. "Dat zit er nu al in en we blijven vullen."

1 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor verbod op 'homogenezing'

DEN HAAG (ANP) - Het wordt verboden om therapie te geven om iemand van homoseksualiteit te 'genezen'. De Eerste Kamer heeft namelijk ingestemd met een wetsvoorstel hierover van D66, VVD, PRO, SP en Partij voor de Dieren. Zulke conversietherapieën richten volgens de partijen grote schade aan. De indieners halen uit wetenschappelijk onderzoek dat er een verband is met depressies, psychische klachten, sociale problemen en soms zelfs (pogingen tot) zelfmoord.

2 uur geleden
Yeşilgöz vraagt ministeries militaire informatie offline te halen

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz heeft twee ministeries gevraagd om informatie over militaire infrastructuur offline te halen. Dat schrijft ze in antwoorden op vragen uit de Eerste Kamer. NRC berichtte in april dat gevoelige informatie over bijvoorbeeld de precieze locatie van militaire kerosineleidingen online te vinden is.

5 uur geleden
Jetten over dood Wim T. Schippers: een multitalent is niet meer

DEN HAAG (ANP) - Een multitalent is niet meer, schrijft premier Rob Jetten op X over Wim T. Schippers, nadat maandag bekend was geworden dat de tv-maker en kunstenaar woensdag op 83-jarige leeftijd is overleden.

20 uur geleden
Berendsen: wij staan gereed om in actie te komen in Straat Hormuz

LUXEMBURG (ANP) - "We staan gereed om in actie te komen", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag in Luxemburg. Een belangrijke voorwaarde om als Nederland in internationaal verband bij te dragen aan een veilige doorvaart in de Straat van Hormuz is de inhoud van het akkoord tussen de VS en Iran, zei hij na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Hij ziet tegenstrijdigheden tussen wat Iran en de VS over het akkoord beweren.

1 dag geleden
Gommers: ziekenhuizen laten vollopen was slechte keuze kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het was "achteraf een slechte keuze" van het kabinet om de ziekenhuizen te laten vollopen tijdens de tweede coronagolf, voordat strengere maatregelen werden genomen. Dat zei ic-arts Diederik Gommers tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie.

1 dag geleden