Simons (Bij1) blij dat koning slavernijverleden weer noemde
DEN HAAG (ANP) - Afzwaaiend BIJ1-leider Sylvana Simons vindt het een goede zaak dat de koning in zijn troonrede het slavernijverleden aanstipte, en opnieuw stilstond bij de herdenking ervan. Dat de koning verwees naar zijn historische excuses voor het slavernijverleden is belangrijk, "om heel Nederland er nog van te doordringen dat het geen afgerond proces is", zegt Simons tegen de NOS.
Het is Simons' laatste Prinsjesdag als Kamerlid. Daarmee is het nog onzeker of haar partij BIJ1, die Simons in 2016 oprichtte, in de Tweede Kamer blijft.
Simons bezet dan maar één zetel in de Kamer sinds maart 2021, maar heeft daarmee volgens haarzelf wel veel impact gehad, vooral als het gaat om bewustwording over de slavernij. "Ik durf in alle onbescheidenheid te denken dat de komst van BIJ1 naar de Kamer, naar het politieke speelveld, daar zóveel aan heeft bijgedragen", zegt het BIJ1-Kamerlid desgevraagd. "Dat we nu met zijn allen bewust zijn van ook de onderdelen van onze samenleving die ongemakkelijk zijn en waar we het liever niet over hebben." Ze vindt het goed dat de koning daar het voortouw in neemt.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - ExpEx, het platform van mensen die ervaring hebben met gesloten jeugdzorg, is op zich blij met de excuses van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Maar ze zet er ook een kanttekening bij.
15 minuten geledenEDE (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) heeft zaterdagmiddag haar excuses aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen. "Het spijt ons dat we niet hebben kunnen zorgen voor een veilige plek en goede zorg", sprak ze uit in een zaal met slachtoffers, familieleden, vrienden en nabestaanden in het Akoesticum in Ede. Dat zei ze namens de ministeries van Volksgezondheid en Justitie, Jeugdzorg Nederland en de Vereniging Nederlandse Gemeenten.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA onderhandelen zondag verder over de begroting die nog gemaakt moet worden. Vrijdag werd tot in het begin van de avond ook gesproken, maar de partijen zijn er na een paar avonden onderhandelen nog niet uit.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver ziet een "crisis" bij het kabinet, dat nog tot uiterlijk maandag verder werkt aan de begroting. Dat is niet verrassend, maar wel onverantwoord, vindt hij. "Ik kan me niet herinneren dat het zo op het allerlaatste moment is aangekomen. Daar ligt een groot conflict onder, en dat zat ingebakken in dit minderheidskabinet."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen onderhandelen tot maandag niet meer met het kabinet over de begroting, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie. "We hebben nu heel goed op tafel liggen wat er moet gebeuren. En het is nu aan de coalitie om de definitieve besluitvorming daarover te doen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel van het kabinet geeft de inlichtingendiensten AIVD en MIVD veel meer ruimte om te opereren. Nieuwe dreigingen en technologische ontwikkelingen maken dit volgens het kabinet noodzakelijk. "Met deze wet wordt ons mes scherper", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Mediaminister Rianne Letschert zoekt naar juridische mogelijkheden om in te grijpen bij Ongehoord Nederland (ON!). Ze vindt het te vroeg om te zeggen of ze dat gaat doen en hoe. Maar voor de ministerraad filosofeerde ze openlijk over de mogelijkheid om de vergunning in te trekken van de omroep. ON! raakte deze week opnieuw in opspraak door een fragment waarin Hitler volgens critici werd vergoelijkt.
1 dag geleden