Simonis mag voorlopig blijven als trainer van Wolfsburg
WOLFSBURG (ANP) - Paul Simonis blijft vooralsnog trainer van VfL Wolfsburg. Dat liet technisch directeur Sebastian Schindzielorz van de Duitse voetbalclub zondag na de thuisnederlaag tegen Hoffenheim (2-3) weten.
"We treden samen de komende dagen tegemoet", zei Schindzielorz. Dit zou in ieder geval gelden tot de eerstvolgende wedstrijd, vrijdag uit tegen Werder Bremen. "We hebben een zeer belangrijke wedstrijd voor de boeg. Daar willen we al onze krachten op richten", benadrukte de technisch directeur.
Wolfsburg pakte dit seizoen in negen duels slechts 8 punten. Simonis kwam afgelopen zomer over van Go Ahead Eagles, waarmee hij de KNVB-beker had gewonnen. Schindzielorz wilde zich niet uitspreken over de toekomst van de Nederlander. Garanties zijn in de voetballerij erg moeilijk, zei hij. "Ik kan alleen zeggen wat de volgende stap is, en dat is Bremen. En die gaan we samen zetten."
'Een lastige tijd'
Simonis toonde zich opgelucht over de steun, hoe broos ook, van de technisch directeur. "Ik hoop dat we samen een reactie kunnen geven en de situatie kunnen omkeren", zei de coach na de vijfde competitienederlaag van het seizoen. "Het is een lastige tijd, we hebben de wind niet in de rug."
Wolfsburg was afgelopen week ook al uitgeschakeld in de strijd om de DFB Pokal door tweedeklasser Holstein Kiel. Nog geen 20.000 toeschouwers keken zondag toe. "Ik denk dat we onverdiend verloren hebben", vond Simonis. "Maar ik vind ook dat de ploeg zich heeft herpakt na de bekernederlaag."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
13 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
17 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
20 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
20 uur geleden