Simone Kleinsma en Hans van Manen in eerbetoon aan theaters
AMSTERDAM (ANP) - Simone Kleinsma, Peter Pannekoek, Hans van Manen, Jaap van Zweden en Soumaya Ahouaoui zijn te zien in een eerbetoon aan de lege theaters, dat namens de hele cultuursector donderdag wordt gelanceerd. De paar minuten durende clip De Belofte, waarin zij namens alle artiesten in Nederland de hoop uitspreken dat de zalen weer snel vol mogen zitten, is te zien op de website www.droom-mee.nl.
De vijf kunstenaars, die elk hun eigen discipline vertegenwoordigen, spreken in de clip een column uit van Jan Beuving over de schoonheid en magie van theaters. Aan de productie werkten verder vier pianisten mee, onder wie Iris Hond, en danser Uri Eugenio. De clip werd opgenomen in theater De Flint in Amersfoort.
De Nederlandse theaters geven op de website ook vierhonderd vrijkaarten weg aan mensen die de actie steunen. Deze kaarten zijn te gebruiken als straks de zalen weer hun deuren mogen openen. De actie wordt ondersteund door alle vierhonderd Nederlandse podia.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
7 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
5 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
16 uur geleden