Simone Kleinsma en Hans van Manen in eerbetoon aan theaters
AMSTERDAM (ANP) - Simone Kleinsma, Peter Pannekoek, Hans van Manen, Jaap van Zweden en Soumaya Ahouaoui zijn te zien in een eerbetoon aan de lege theaters, dat namens de hele cultuursector donderdag wordt gelanceerd. De paar minuten durende clip De Belofte, waarin zij namens alle artiesten in Nederland de hoop uitspreken dat de zalen weer snel vol mogen zitten, is te zien op de website www.droom-mee.nl.
De vijf kunstenaars, die elk hun eigen discipline vertegenwoordigen, spreken in de clip een column uit van Jan Beuving over de schoonheid en magie van theaters. Aan de productie werkten verder vier pianisten mee, onder wie Iris Hond, en danser Uri Eugenio. De clip werd opgenomen in theater De Flint in Amersfoort.
De Nederlandse theaters geven op de website ook vierhonderd vrijkaarten weg aan mensen die de actie steunen. Deze kaarten zijn te gebruiken als straks de zalen weer hun deuren mogen openen. De actie wordt ondersteund door alle vierhonderd Nederlandse podia.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.
22 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.
3 uur geleden