Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Simon Yates wint spectaculaire etappe in Giro, Carapaz pakt roze

Simon Yates wint spectaculaire etappe in Giro, Carapaz pakt roze

TURIJN (ANP) - De Britse wielrenner Simon Yates heeft in de Ronde van Italië de veertiende etappe gewonnen, een spectaculaire rit over bijna 150 kilometer met heel wat beklimmingen rond Turijn. De 29-jarige klimmer van de Australische ploeg BikeExchange-Jayco sprong in de finale weg uit een groep van zes renners. Richard Carapaz uit Ecuador nam de roze leiderstrui over van de Spanjaard Juan Pedro López, die bijna 4,5 minuut na Yates als tiende over de finish kwam.

Yates boekte zijn tweede ritzege in deze Giro. De Brit won in het openingsweekeinde de korte tijdrit in Boedapest. Yates zag vorige week in de etappe naar Blockhaus zijn kansen op een goed klassement vervliegen en richt zich daarom op ritzeges. "Het plan was om vandaag in een ontsnapping mee te gaan", zei de Brit. "Ik heb het een paar keer geprobeerd in het begin van de etappe, maar ik kreeg geen ruimte en moest dus van tactiek veranderen. Gelukkig besloten de renners van Bora-hansgrohe om voor het klassement te gaan rijden."

Bora-hansgrohe, de ploeg van onder anderen Wilco Kelderman en de Australiër Jai Hindley, voerde tijdens de eerste beklimming van de Superga het tempo in het peloton op. De groep dunde daardoor flink uit. Onder anderen Thymen Arensman, de beste Nederlander op de elfde plek in het klassement, moest lossen.

Aanval

Met iets minder dan 30 kilometer te rijden, ging Carapaz in de aanval toen de renners opnieuw de Superga beklommen. De Giro-winnaar van 2019 en de olympisch kampioen van Tokio pakte een voorsprong van zo'n 30 seconden, maar zag in de finale onder anderen Yates, Hindley, Vincenzo Nibali en João Almeida aansluiten. Klassementsleider López, die na de vierde etappe op de Etna de roze trui had overgenomen van Mathieu van der Poel, kon niet volgen. De Spanjaard van Trek-Segafredo vocht voor wat hij waard was, maar raakte het roze kwijt.

In de laatste kilometers sprong Yates weg uit de selecte groep vooraan. De Brit soleerde naar zijn zesde ritzege in de Giro. "Nee, dit maakt de teleurstelling op de Blockhaus niet goed. Maar ik hoop wel dat mijn benen de komende dagen zo blijven en dat ik nog meer ritzeges kan boeken", zei Yates. Hindley kwam 15 seconden later als tweede over de streep, in gezelschap van Carapaz. In het klassement heeft de Ecuadoraan 7 seconden voorsprong op de Australiër en 30 seconden op de Portugees Almeida.

Tom Dumoulin stapte vroeg in de etappe af. De Giro-winnaar van 2017 stond op de 31e plaats in het klassement. "Het is leeg, het is op", zei de Limburger gedesillusioneerd.

Meer uit Sport

Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

29 minuten geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

1 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

1 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

1 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

1 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

2 uur geleden
Pogacar wint zijn derde Ronde van Vlaanderen, Van der Poel tweede

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.

2 uur geleden