Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Simon Yates wint spectaculaire etappe in Giro, Carapaz pakt roze

Simon Yates wint spectaculaire etappe in Giro, Carapaz pakt roze

TURIJN (ANP) - De Britse wielrenner Simon Yates heeft in de Ronde van Italië de veertiende etappe gewonnen, een spectaculaire rit over bijna 150 kilometer met heel wat beklimmingen rond Turijn. De 29-jarige klimmer van de Australische ploeg BikeExchange-Jayco sprong in de finale weg uit een groep van zes renners. Richard Carapaz uit Ecuador nam de roze leiderstrui over van de Spanjaard Juan Pedro López, die bijna 4,5 minuut na Yates als tiende over de finish kwam.

Yates boekte zijn tweede ritzege in deze Giro. De Brit won in het openingsweekeinde de korte tijdrit in Boedapest. Yates zag vorige week in de etappe naar Blockhaus zijn kansen op een goed klassement vervliegen en richt zich daarom op ritzeges. "Het plan was om vandaag in een ontsnapping mee te gaan", zei de Brit. "Ik heb het een paar keer geprobeerd in het begin van de etappe, maar ik kreeg geen ruimte en moest dus van tactiek veranderen. Gelukkig besloten de renners van Bora-hansgrohe om voor het klassement te gaan rijden."

Bora-hansgrohe, de ploeg van onder anderen Wilco Kelderman en de Australiër Jai Hindley, voerde tijdens de eerste beklimming van de Superga het tempo in het peloton op. De groep dunde daardoor flink uit. Onder anderen Thymen Arensman, de beste Nederlander op de elfde plek in het klassement, moest lossen.

Aanval

Met iets minder dan 30 kilometer te rijden, ging Carapaz in de aanval toen de renners opnieuw de Superga beklommen. De Giro-winnaar van 2019 en de olympisch kampioen van Tokio pakte een voorsprong van zo'n 30 seconden, maar zag in de finale onder anderen Yates, Hindley, Vincenzo Nibali en João Almeida aansluiten. Klassementsleider López, die na de vierde etappe op de Etna de roze trui had overgenomen van Mathieu van der Poel, kon niet volgen. De Spanjaard van Trek-Segafredo vocht voor wat hij waard was, maar raakte het roze kwijt.

In de laatste kilometers sprong Yates weg uit de selecte groep vooraan. De Brit soleerde naar zijn zesde ritzege in de Giro. "Nee, dit maakt de teleurstelling op de Blockhaus niet goed. Maar ik hoop wel dat mijn benen de komende dagen zo blijven en dat ik nog meer ritzeges kan boeken", zei Yates. Hindley kwam 15 seconden later als tweede over de streep, in gezelschap van Carapaz. In het klassement heeft de Ecuadoraan 7 seconden voorsprong op de Australiër en 30 seconden op de Portugees Almeida.

Tom Dumoulin stapte vroeg in de etappe af. De Giro-winnaar van 2017 stond op de 31e plaats in het klassement. "Het is leeg, het is op", zei de Limburger gedesillusioneerd.

Meer uit Sport

Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

1 uur geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

1 uur geleden
Oud-wereldkampioen Martín boekt eerste zege in MotoGP sinds 2024

LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.

1 uur geleden
Motorcoureur Veijer crasht in Grote Prijs van Frankrijk

LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.

4 uur geleden
Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

5 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

19 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

1 dag geleden