Simeone hoopt op efficiënter Atlético dan in thuiswedstrijd
MANCHESTER (ANP) - Trainer Diego Simeone hoopt dinsdag in de achtste finales van de Champions League op een efficiënter Atlético Madrid dan in de eerste ontmoeting met Manchester United, drie weken geleden. De Spanjaarden creëerden toen veel kansen, maar wisten er daar maar eentje van te benutten. Manchester United had aan één schot op doel voldoende voor een treffer (1-1).
"Het wordt een intense wedstrijd in een fantastisch stadion", zei Simeone maandag op een persconferentie. "We zullen de beste manier moeten vinden om Manchester te bestrijden. De strategie kan in een wedstrijd als deze wisselen, dat ligt eraan hoe het duel zich ontwikkelt."
Bij Manchester United is de hoop gevestigd op Cristiano Ronaldo, die zaterdag drie keer scoorde tegen Tottenham Hotspur (3-2). Atlético hoopt juist op zijn Portugese landgenoot João Félix, die in de laatste vijf officiële wedstrijden vijf keer scoorde.
"Hij speelt geweldig, met vreugde en enthousiasme", aldus Simeone. "Felix is heel belangrijk als individu, maar ook voor het team. Dat is wat telt. Hij brengt wat ons team nodig heeft."
Atlético lukte het in Europese clubtoernooien tegen Engelse ploegen al vaker te winnen op momenten dat dat moest, zoals twee jaar terug in de achtste finales van de Champions League tegen Liverpool op Anfield. Simeone kent de statistieken. "Maar we kennen de kracht van Manchester en we weten het belang van het duel."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
8 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
9 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
16 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden