Silverstone nog tien jaar langer op Formule 1-kalender
TOWCESTER (ANP) - Het circuit van Silverstone heeft zijn contract met de Formule 1 met tien jaar verlengd. Het betekent dat tot en met 2034 de Grote Prijs van Groot-Brittannië wordt verreden op het beroemde Engelse racecircuit.
Silverstone is een begrip in de Formule 1. Al vanaf 1950, het eerste officiële jaar van het wereldkampioenschap, komt de koningsklasse van de autosport jaarlijks op bezoek en nog steeds is de race immens populair. Vorig jaar begroette het circuit in het graafschap Northamptonshire een recordaantal van 480.000 bezoekers tijdens het weekeinde van de grand prix.
Max Verstappen zegevierde vorig jaar, maar Lewis Hamilton heeft de meeste zeges op Silverstone achter zijn naam. Hij won acht keer de Britse grand prix. Silverstone is ook de thuisbasis van veel Formule 1-teams. Zeven van de tien renstallen hebben hun fabriek gevestigd in Engeland op een steenworp afstand van het circuit.
Meer uit Sport
CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
9 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
8 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
11 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
12 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
17 uur geleden