Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sigrid Kaag nieuwe VN-gezant voor Midden-Oosten

Sigrid Kaag nieuwe VN-gezant voor Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de voormalige Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Sigrid Kaag benoemd tot nieuwe gezant van de VN voor het Midden-Oosten. Kaag gaat ook door als de VN-seniorcoördinator voor humanitaire hulp en wederopbouw in Gaza, aldus een VN-woordvoerder.

De aanstelling van Kaag als gezant voor het Midden-Oosten is tijdelijk. Ondertussen zoekt Guterres verder naar een permanente vervanger voor de Noor Tor Wennesland, die eind vorig jaar na vier jaar vertrok.

De benoeming komt kort voordat een wapenstilstand in de Gazastrook moet beginnen. Volgens Kaag moeten de betrokken leiders nu zorgen dat er daadwerkelijk iets verandert in Gaza en in Israël. "Het is belangrijk voor de gijzelaars en hun families, het is evengoed belangrijk voor alle burgers die eindeloos en nodeloos geleden hebben. Dit is het moment", zei ze donderdag in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CNN.

Volgens Kaag liggen er gedetailleerde plannen om de bevolking van Gaza te helpen. Toch zijn die niet zomaar uit te voeren. De bevolking van de Gazastrook zit "gevangen binnen de grenzen van de strook, zonder uitweg, waar alles is verwoest".

Meer uit Buitenland

Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

1 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

2 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

4 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

5 uur geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

5 uur geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

5 uur geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

5 uur geleden