Sigrid Kaag nieuwe VN-gezant voor Midden-Oosten
WASHINGTON (ANP/RTR) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de voormalige Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Sigrid Kaag benoemd tot nieuwe gezant van de VN voor het Midden-Oosten. Kaag gaat ook door als de VN-seniorcoördinator voor humanitaire hulp en wederopbouw in Gaza, aldus een VN-woordvoerder.
De aanstelling van Kaag als gezant voor het Midden-Oosten is tijdelijk. Ondertussen zoekt Guterres verder naar een permanente vervanger voor de Noor Tor Wennesland, die eind vorig jaar na vier jaar vertrok.
De benoeming komt kort voordat een wapenstilstand in de Gazastrook moet beginnen. Volgens Kaag moeten de betrokken leiders nu zorgen dat er daadwerkelijk iets verandert in Gaza en in Israël. "Het is belangrijk voor de gijzelaars en hun families, het is evengoed belangrijk voor alle burgers die eindeloos en nodeloos geleden hebben. Dit is het moment", zei ze donderdag in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CNN.
Volgens Kaag liggen er gedetailleerde plannen om de bevolking van Gaza te helpen. Toch zijn die niet zomaar uit te voeren. De bevolking van de Gazastrook zit "gevangen binnen de grenzen van de strook, zonder uitweg, waar alles is verwoest".
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
5 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
6 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
7 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
8 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
10 uur geleden