Sigrid Kaag nieuwe VN-gezant voor Midden-Oosten
WASHINGTON (ANP/RTR) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de voormalige Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Sigrid Kaag benoemd tot nieuwe gezant van de VN voor het Midden-Oosten. Kaag gaat ook door als de VN-seniorcoördinator voor humanitaire hulp en wederopbouw in Gaza, aldus een VN-woordvoerder.
De aanstelling van Kaag als gezant voor het Midden-Oosten is tijdelijk. Ondertussen zoekt Guterres verder naar een permanente vervanger voor de Noor Tor Wennesland, die eind vorig jaar na vier jaar vertrok.
De benoeming komt kort voordat een wapenstilstand in de Gazastrook moet beginnen. Volgens Kaag moeten de betrokken leiders nu zorgen dat er daadwerkelijk iets verandert in Gaza en in Israël. "Het is belangrijk voor de gijzelaars en hun families, het is evengoed belangrijk voor alle burgers die eindeloos en nodeloos geleden hebben. Dit is het moment", zei ze donderdag in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CNN.
Volgens Kaag liggen er gedetailleerde plannen om de bevolking van Gaza te helpen. Toch zijn die niet zomaar uit te voeren. De bevolking van de Gazastrook zit "gevangen binnen de grenzen van de strook, zonder uitweg, waar alles is verwoest".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
19 minuten geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
9 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
10 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
12 uur geleden