Sigrid Kaag doet aangifte tegen Willem Engel na delen adres
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Sigrid Kaag doet aangifte tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, nadat hij op Twitter adresgegevens van haar heeft gedeeld. Dat bevestigt een woordvoerder van de partij, na berichtgeving door het AD. Vorige week werd een man opgepakt, omdat hij met een brandende fakkel voor het huis van Kaag stond en complotleuzen riep.
Engel deelde op Twitter een foto van een informatieverzoek bij het Kadaster. Op de foto zijn haar huisnummer en postcode zichtbaar, zonder dat deze onleesbaar zijn gemaakt. Engel schrijft te willen weten "op wie zijn naam deze woning staat", onder meer omdat Kaag volgens hem banden zou hebben met de Open Society Foundation. Deze organisatie, die zich inzet voor "inclusieve en levendige democratieën", is van de Amerikaans-Hongaarse filantroop George Soros. Hij is vaak het mikpunt van extreemrechtse en antisemitische complottheorieën.
Later verwijderde Engel de afbeelding en schreef daarbij dat het delen van de foto "op geen enkele manier" een "oproep of aanzet tot intimidatie of geweld of bedreiging" was. "Wij zijn nette mensen." Volgens hem gaat het om "transparantie van iemand die minister van Financiën wordt".
Gebruiksregels
Gevraagd naar een reactie zegt Engel dat hij van Twitter de foto moest verwijderen om toegang tot zijn account te houden. Het bedrijf zou hem eerder hebben laten weten dat hij de gebruiksregels niet had overtreden, maar beperkte vervolgens toch de toegang. Omdat alle discussie over de foto volgens Engel afleidt van de vraag waar het om gaat - "zijn onze machthebbers chantabel" - had hij er niets op tegen om hem weg te halen.
Het voornemen van Kaag om aangifte tegen hem te doen vindt hij "heel onverstandig", omdat er volgens hem geen sprake is van een strafbaar feit. "Ik ben heel benieuwd waarvan zij dan aangifte wil doen", zegt Engel. "Als ze werkelijk hiervan van haar à propos is, dan wil ik graag een kopje thee of koffie met haar drinken", aldus de voorman van Viruswaarheid.
Angstaanjagend
Kaag zei vorige week het voorval met de fakkel "bedreigend en angstaanjagend" te vinden. "De stelselmatige bedreiging van politici ondermijnt de rechtsstaat en de democratie", schreef Kaag in een verklaring. "Dat maakt dat wij allen, maar dan ook allen, een rol en verantwoordelijkheid hebben. We kunnen het niet in stilte laten passeren."
Politici worden vaker bedreigd bij hun woning. Demissionair coronaminister Hugo de Jonge zei vorige week in het programma Op1 vrijwel dagelijks last te hebben van bedreiging en intimidatie in de buurt van zijn woning. In zijn straat is inmiddels een politiepost geplaatst.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
8 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
8 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
10 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
21 uur geleden