Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sigrid Kaag doet aangifte tegen Willem Engel na delen adres

Sigrid Kaag doet aangifte tegen Willem Engel na delen adres

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Sigrid Kaag doet aangifte tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, nadat hij op Twitter adresgegevens van haar heeft gedeeld. Dat bevestigt een woordvoerder van de partij, na berichtgeving door het AD. Vorige week werd een man opgepakt, omdat hij met een brandende fakkel voor het huis van Kaag stond en complotleuzen riep.

Engel deelde op Twitter een foto van een informatieverzoek bij het Kadaster. Op de foto zijn haar huisnummer en postcode zichtbaar, zonder dat deze onleesbaar zijn gemaakt. Engel schrijft te willen weten "op wie zijn naam deze woning staat", onder meer omdat Kaag volgens hem banden zou hebben met de Open Society Foundation. Deze organisatie, die zich inzet voor "inclusieve en levendige democratieën", is van de Amerikaans-Hongaarse filantroop George Soros. Hij is vaak het mikpunt van extreemrechtse en antisemitische complottheorieën.

Later verwijderde Engel de afbeelding en schreef daarbij dat het delen van de foto "op geen enkele manier" een "oproep of aanzet tot intimidatie of geweld of bedreiging" was. "Wij zijn nette mensen." Volgens hem gaat het om "transparantie van iemand die minister van Financiën wordt".

Gebruiksregels

Gevraagd naar een reactie zegt Engel dat hij van Twitter de foto moest verwijderen om toegang tot zijn account te houden. Het bedrijf zou hem eerder hebben laten weten dat hij de gebruiksregels niet had overtreden, maar beperkte vervolgens toch de toegang. Omdat alle discussie over de foto volgens Engel afleidt van de vraag waar het om gaat - "zijn onze machthebbers chantabel" - had hij er niets op tegen om hem weg te halen.

Het voornemen van Kaag om aangifte tegen hem te doen vindt hij "heel onverstandig", omdat er volgens hem geen sprake is van een strafbaar feit. "Ik ben heel benieuwd waarvan zij dan aangifte wil doen", zegt Engel. "Als ze werkelijk hiervan van haar à propos is, dan wil ik graag een kopje thee of koffie met haar drinken", aldus de voorman van Viruswaarheid.

Angstaanjagend

Kaag zei vorige week het voorval met de fakkel "bedreigend en angstaanjagend" te vinden. "De stelselmatige bedreiging van politici ondermijnt de rechtsstaat en de democratie", schreef Kaag in een verklaring. "Dat maakt dat wij allen, maar dan ook allen, een rol en verantwoordelijkheid hebben. We kunnen het niet in stilte laten passeren."

Politici worden vaker bedreigd bij hun woning. Demissionair coronaminister Hugo de Jonge zei vorige week in het programma Op1 vrijwel dagelijks last te hebben van bedreiging en intimidatie in de buurt van zijn woning. In zijn straat is inmiddels een politiepost geplaatst.

Meer uit Binnenland

Jetten: nog veel te doen voor gelijkheid tussen mannen en vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Voor echte gelijkheid tussen mannen en vrouwen moet er nog veel gebeuren, zegt minister-president Rob Jetten (D66). In een video op X staat hij stil bij Internationale Vrouwendag en hij roept "juist ook de mannen" op dat ook te doen.

13 minuten geleden
Code geel om dichte mist in delen van het land

DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.

40 minuten geleden
Woningen ontruimd om grote brand in restaurant Vught

VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.

3 uur geleden
Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

11 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

16 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

17 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

17 uur geleden