Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify zakt in licht hogere AEX na omzetwaarschuwing

Signify zakt in licht hogere AEX na omzetwaarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - Signify was donderdag de grootste verliezer in de AEX-index, die een kleine winst liet zien. Het verlichtingsbedrijf werd bijna 4 procent lager gezet na een omzetwaarschuwing. Het concern kampte in het vierde kwartaal met een sterker dan verwachte verslechtering van zijn activiteiten in China als gevolg van de verstoringen door de corona-uitbraken in dat land. Ook andere onderdelen presteerden minder goed dan verwacht. Door de lagere omzet en hoge vaste kosten valt de winstmarge dit jaar ook lager uit dan gehoopt.

De stemming op het Damrak was terughoudend. Beleggers wachten vooral op het belangrijke inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De hoop dat de Amerikaanse inflatie in december verder is afgekoeld zorgde deze week al voor optimisme op de aandelenmarkten. Economen verwachten dat de inflatie vorige maand is uitgekomen op 6,5 procent. In november was dat nog 7,1 procent. De inflatie in de grootste economie ter wereld is daarmee flink afgekoeld sinds de piek van 9,1 procent in juni.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 740,24 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 987,22 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,5 procent.

Signify

Naast Signify stond techinvesteerder Prosus in de staartgroep van de AEX, met een min van 2 procent. Verzekeraar Aegon (plus 2,8 procent) was de sterkste stijger dankzij een positief analistenrapport van Berenberg.

De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI lieten een gemengd beeld zien na de kwartaalresultaten van TSMC. De Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, boekte afgelopen kwartaal een recordwinst. Eerder deze week stelden de omzetcijfers over december van de grootste chipfabrikant ter wereld nog teleur. ASML won 0,2 procent. ASMI en Besi verloren tot 1,6 procent.

Winkelbedrijven

In de MidKap won advies- en ingenieursbureau Arcadis 2,8 procent, dankzij een koopadvies door analisten van Oddo BHF. Fastned kwam met kwartaalcijfers. De uitbater van laadstations zag de omzet in het laatste kwartaal van afgelopen jaar flink stijgen. Het aandeel verloor desondanks 4,8 procent.

In Londen stonden de winkelbedrijven in de belangstelling. Supermarktketen Tesco verloor 1,2 procent na publicatie van de resultaten over het afgelopen kwartaal. Concurrent Marks & Spencer, die ook met cijfers kwam, daalde eveneens dik 1 procent.

De euro was 1,0758 dollar waard, tegen 1,0755 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 77,68 dollar per vat. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 82,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Stevige minnen op Wall Street, Cisco Systems onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.

3 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic 380 miljard waard bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.

5 uur geleden
Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

6 uur geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

6 uur geleden
AEX-index hard omlaag, Adyen en Magnum kelderen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.

7 uur geleden
Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

9 uur geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

9 uur geleden