Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify vreest hoge importheffingen bij winst Trump

Signify vreest hoge importheffingen bij winst Trump

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify vreest hoge importheffingen op lampen uit China als Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen wint. Dat meldde topman Eric Rondolat van de voormalige lampentak van Philips vrijdag aan de aandeelhouders. "We hebben een plan A, plan B en plan C, afhankelijk van waar de politiek heengaat."

Trump wil importheffingen van 60 procent op "goederen uit China" invoeren als hij opnieuw tot president verkozen wordt op 5 november. Voor Signify, dat een overgrote meerderheid van zijn producten in China maakt, zijn Amerikaanse importheffingen niet nieuw, maar die zijn tot nu toe nooit hoger geweest dan 25 procent. De Verenigde Staten zijn een belangrijke markt voor Signify. Hoewel het bedrijf geen afzonderlijke cijfers voor het land geeft, kwam bijna 40 procent van de omzet van het Amerikaanse continent vorig jaar.

"We bereiden ons voor en daarom kijken we nu naar andere lagekostenlanden zoals India en Indonesië", legt Rondolat uit. "Tegelijkertijd kijken we ook of we onze faciliteiten in Mexico kunnen specialiseren, zodat we daar sneller activiteiten naartoe kunnen verplaatsen als de heffingen omhoog gaan."

Ervaring

Signify heeft al ervaring met het verschuiven van de productie, dankzij de eerste termijn van Donald Trump als president van de Verenigde Staten. "Toen hebben we onze productievoetafdruk ook aangepast. We keken naar producten die dichter bij de Verenigde Staten of in de Verenigde Staten gemaakt konden worden, maar wel tegen een prijs die kan concurreren met de Chinese productieprijzen."

Ondanks de angst voor hogere importheffingen, is Signify niet van plan compleet uit China te vertrekken. "We geloven in de Chinese markt op de lange termijn, absoluut", benadrukt Rondolat. "We gaan nu gewoon door een moeilijke tijd heen."

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

4 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

9 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

10 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

11 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

13 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

13 uur geleden