Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify vreest hoge importheffingen bij winst Trump

Signify vreest hoge importheffingen bij winst Trump

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify vreest hoge importheffingen op lampen uit China als Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen wint. Dat meldde topman Eric Rondolat van de voormalige lampentak van Philips vrijdag aan de aandeelhouders. "We hebben een plan A, plan B en plan C, afhankelijk van waar de politiek heengaat."

Trump wil importheffingen van 60 procent op "goederen uit China" invoeren als hij opnieuw tot president verkozen wordt op 5 november. Voor Signify, dat een overgrote meerderheid van zijn producten in China maakt, zijn Amerikaanse importheffingen niet nieuw, maar die zijn tot nu toe nooit hoger geweest dan 25 procent. De Verenigde Staten zijn een belangrijke markt voor Signify. Hoewel het bedrijf geen afzonderlijke cijfers voor het land geeft, kwam bijna 40 procent van de omzet van het Amerikaanse continent vorig jaar.

"We bereiden ons voor en daarom kijken we nu naar andere lagekostenlanden zoals India en Indonesië", legt Rondolat uit. "Tegelijkertijd kijken we ook of we onze faciliteiten in Mexico kunnen specialiseren, zodat we daar sneller activiteiten naartoe kunnen verplaatsen als de heffingen omhoog gaan."

Ervaring

Signify heeft al ervaring met het verschuiven van de productie, dankzij de eerste termijn van Donald Trump als president van de Verenigde Staten. "Toen hebben we onze productievoetafdruk ook aangepast. We keken naar producten die dichter bij de Verenigde Staten of in de Verenigde Staten gemaakt konden worden, maar wel tegen een prijs die kan concurreren met de Chinese productieprijzen."

Ondanks de angst voor hogere importheffingen, is Signify niet van plan compleet uit China te vertrekken. "We geloven in de Chinese markt op de lange termijn, absoluut", benadrukt Rondolat. "We gaan nu gewoon door een moeilijke tijd heen."

Meer uit Financieel

Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

32 minuten geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

47 minuten geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

9 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

10 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

11 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

12 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

13 uur geleden