Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify vreest hoge importheffingen bij winst Trump

Signify vreest hoge importheffingen bij winst Trump

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify vreest hoge importheffingen op lampen uit China als Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen wint. Dat meldde topman Eric Rondolat van de voormalige lampentak van Philips vrijdag aan de aandeelhouders. "We hebben een plan A, plan B en plan C, afhankelijk van waar de politiek heengaat."

Trump wil importheffingen van 60 procent op "goederen uit China" invoeren als hij opnieuw tot president verkozen wordt op 5 november. Voor Signify, dat een overgrote meerderheid van zijn producten in China maakt, zijn Amerikaanse importheffingen niet nieuw, maar die zijn tot nu toe nooit hoger geweest dan 25 procent. De Verenigde Staten zijn een belangrijke markt voor Signify. Hoewel het bedrijf geen afzonderlijke cijfers voor het land geeft, kwam bijna 40 procent van de omzet van het Amerikaanse continent vorig jaar.

"We bereiden ons voor en daarom kijken we nu naar andere lagekostenlanden zoals India en Indonesië", legt Rondolat uit. "Tegelijkertijd kijken we ook of we onze faciliteiten in Mexico kunnen specialiseren, zodat we daar sneller activiteiten naartoe kunnen verplaatsen als de heffingen omhoog gaan."

Ervaring

Signify heeft al ervaring met het verschuiven van de productie, dankzij de eerste termijn van Donald Trump als president van de Verenigde Staten. "Toen hebben we onze productievoetafdruk ook aangepast. We keken naar producten die dichter bij de Verenigde Staten of in de Verenigde Staten gemaakt konden worden, maar wel tegen een prijs die kan concurreren met de Chinese productieprijzen."

Ondanks de angst voor hogere importheffingen, is Signify niet van plan compleet uit China te vertrekken. "We geloven in de Chinese markt op de lange termijn, absoluut", benadrukt Rondolat. "We gaan nu gewoon door een moeilijke tijd heen."

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

1 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

3 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

4 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

6 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

7 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden