Signify vreest hoge importheffingen bij winst Trump
EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify vreest hoge importheffingen op lampen uit China als Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen wint. Dat meldde topman Eric Rondolat van de voormalige lampentak van Philips vrijdag aan de aandeelhouders. "We hebben een plan A, plan B en plan C, afhankelijk van waar de politiek heengaat."
Trump wil importheffingen van 60 procent op "goederen uit China" invoeren als hij opnieuw tot president verkozen wordt op 5 november. Voor Signify, dat een overgrote meerderheid van zijn producten in China maakt, zijn Amerikaanse importheffingen niet nieuw, maar die zijn tot nu toe nooit hoger geweest dan 25 procent. De Verenigde Staten zijn een belangrijke markt voor Signify. Hoewel het bedrijf geen afzonderlijke cijfers voor het land geeft, kwam bijna 40 procent van de omzet van het Amerikaanse continent vorig jaar.
"We bereiden ons voor en daarom kijken we nu naar andere lagekostenlanden zoals India en Indonesië", legt Rondolat uit. "Tegelijkertijd kijken we ook of we onze faciliteiten in Mexico kunnen specialiseren, zodat we daar sneller activiteiten naartoe kunnen verplaatsen als de heffingen omhoog gaan."
Ervaring
Signify heeft al ervaring met het verschuiven van de productie, dankzij de eerste termijn van Donald Trump als president van de Verenigde Staten. "Toen hebben we onze productievoetafdruk ook aangepast. We keken naar producten die dichter bij de Verenigde Staten of in de Verenigde Staten gemaakt konden worden, maar wel tegen een prijs die kan concurreren met de Chinese productieprijzen."
Ondanks de angst voor hogere importheffingen, is Signify niet van plan compleet uit China te vertrekken. "We geloven in de Chinese markt op de lange termijn, absoluut", benadrukt Rondolat. "We gaan nu gewoon door een moeilijke tijd heen."
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag flink omhoog na de recordwinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel kreeg vooral steun van sterke bedrijfsresultaten van meerdere techbedrijven en een verdere daling van de olieprijs.
22 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) merkt dat meer mensen die hun huis willen verduurzamen, worden misleid. De vereniging ontvangt steeds meer signalen over oneerlijke verkooppraktijken rond bijvoorbeeld thuisbatterijen en warmtepompen. Om een beter beeld te krijgen van de problemen opent VEH woensdag een meldpunt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer fastfoodzaken. Begin dit jaar waren er ruim 19.000, bijna twee keer zoveel als twintig jaar geleden. Het aantal reguliere restaurants steeg in diezelfde periode iets minder hard, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) merkt dat meer mensen die hun huis willen verduurzamen, worden misleid. De vereniging ontvangt steeds meer signalen over oneerlijke verkooppraktijken rond bijvoorbeeld thuisbatterijen en warmtepompen. Om een beter beeld te krijgen van de problemen opent VEH woensdag een meldpunt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - AI-modellen van OpenAI en Anthropic hebben opnieuw de grenzen van tests overschreden. Dat heeft het Britse AI Security Institute (AISI) bekendgemaakt.
3 uur geledenNORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal. Dat is ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan eerder werd verwacht dat die de vraag naar reizen drukt. "Ondanks de aanhoudende geopolitieke en macro-economische onzekerheid tijdens het tweede kwartaal, bleef de onderliggende reislust veerkrachtig", zegt topman Glenn Fogel in een toelichting op de kwartaalcijfers.
6 uur geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
6 uur geleden