Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify verkoopt minder lampen, maar ziet winst stijgen

Signify verkoopt minder lampen, maar ziet winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in de afgelopen drie maanden minder lampen verkocht, maar wel meer winst weten te maken. De voormalige lampentak van Philips had vooral last van zwakke vraag naar verlichting in China en ook de Europese professionele verlichtingsmarkt liet het afweten. "Zo veel tegenwind in China was een verrassing voor ons", zegt Signify-topman Eric Rondolat.

Volgens Rondolat is verlichting een van de eerste dingen waarop bezuinigd wordt als het economisch minder gaat. "Verlichting is simpelweg het makkelijkst om te schrappen in een bouwproject", legt de Frans-Italiaanse topman uit.

Tegelijkertijd wist Signify wel de kosten met bijna 100 miljoen euro te drukken, ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Zo zijn er sinds vorig jaar ruim 2000 mensen ontslagen, waarvan een groot deel in Nederland. Een woordvoerder van Signify laat weten dat de ontslagronde voltooid is en dat er ook weer seizoensgebonden banen bij kunnen komen.

Gloeilampen

De verkoopcijfers van Signify laten al kwartalen op rij krimp zien, hoewel het tempo daarvan langzaam afneemt. De omzet daalde in de afgelopen drie maanden met bijna 7 procent, maar zonder de Chinese en de Europese professionele markt meegerekend komt de daling op 1,3 procent uit. De winst bedroeg dit kwartaal 108 miljoen euro.

Vooral de tak waar Signify traditionele verlichtingsvormen zoals gloeilampen maakt, kromp flink. In de afgelopen drie maanden daalde de omzet daar met bijna 30 procent. Hoewel Signify die tak bewust wil afbouwen en wil focussen op duurzamere verlichtingsvormen, daalde de omzet vooral hard door het EU-verbod op TL-verlichting. Tegelijkertijd zag Signify wel herstel in landbouwverlichting, daar leeft de vraag weer op.

Rondolat verwacht dat het huidige kwartaal er vergelijkbaar uit gaat zien voor Signify.

Meer uit Financieel

AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

26 minuten geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

49 minuten geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

1 uur geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiƫn met ruime meerderheid aangenomen.

1 uur geleden
Iconisch hotel Burj Al Arab in Dubai lang dicht om renovatie

DUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt Nutella-maker om mogelijk verboden beperkingen

ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.

2 uur geleden
Weer grote ontslagronde bij moederbedrijf Snapchat

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.

2 uur geleden