Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify verkoopt minder lampen, maar ziet winst stijgen

Signify verkoopt minder lampen, maar ziet winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in de afgelopen drie maanden minder lampen verkocht, maar wel meer winst weten te maken. De voormalige lampentak van Philips had vooral last van zwakke vraag naar verlichting in China en ook de Europese professionele verlichtingsmarkt liet het afweten. "Zo veel tegenwind in China was een verrassing voor ons", zegt Signify-topman Eric Rondolat.

Volgens Rondolat is verlichting een van de eerste dingen waarop bezuinigd wordt als het economisch minder gaat. "Verlichting is simpelweg het makkelijkst om te schrappen in een bouwproject", legt de Frans-Italiaanse topman uit.

Tegelijkertijd wist Signify wel de kosten met bijna 100 miljoen euro te drukken, ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Zo zijn er sinds vorig jaar ruim 2000 mensen ontslagen, waarvan een groot deel in Nederland. Een woordvoerder van Signify laat weten dat de ontslagronde voltooid is en dat er ook weer seizoensgebonden banen bij kunnen komen.

Gloeilampen

De verkoopcijfers van Signify laten al kwartalen op rij krimp zien, hoewel het tempo daarvan langzaam afneemt. De omzet daalde in de afgelopen drie maanden met bijna 7 procent, maar zonder de Chinese en de Europese professionele markt meegerekend komt de daling op 1,3 procent uit. De winst bedroeg dit kwartaal 108 miljoen euro.

Vooral de tak waar Signify traditionele verlichtingsvormen zoals gloeilampen maakt, kromp flink. In de afgelopen drie maanden daalde de omzet daar met bijna 30 procent. Hoewel Signify die tak bewust wil afbouwen en wil focussen op duurzamere verlichtingsvormen, daalde de omzet vooral hard door het EU-verbod op TL-verlichting. Tegelijkertijd zag Signify wel herstel in landbouwverlichting, daar leeft de vraag weer op.

Rondolat verwacht dat het huidige kwartaal er vergelijkbaar uit gaat zien voor Signify.

Meer uit Financieel

Olie- en gasprijzen verhogen druk op chemische industrie

ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.

1 uur geleden
Softwarebedrijf Adobe zakt op Wall Street na vertrek topman

NEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.

2 uur geleden
Economische groei VS minder sterk dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.

2 uur geleden
Vakbond verbolgen over uitblijven oorlogstoeslag zeevarenden

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.

2 uur geleden
Britse regering wil met hervorming sneller kerncentrales bouwen

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.

4 uur geleden
Economen: Duitsland moet frackingverbod opheffen door oliecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.

4 uur geleden
Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

5 uur geleden