Signify trekt aandacht op beurs door coronaproblemen in China
AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify was donderdag het meest in het oog springende aandeel op de beurs in Amsterdam. Het verlichtingsbedrijf werd aan het begin van de handelsdag flink lager gezet na een omzetwaarschuwing. Maar later nam de schrik bij beleggers toch af en de voormalige verlichtingsdivisie van Philips won uiteindelijk toch nog iets aan beurswaarde.
Signify heeft in de laatste drie maanden van vorig jaar veel last gehad van coronagerelateerde problemen in China. Ook andere onderdelen van het Nederlandse bedrijf presteerden minder goed dan verwacht, meldde Signify op basis van voorlopige cijfers. Het aandeel ging in de vroege handel zo'n 4 procent omlaag, maar noteerde aan het eind van de sessie alsnog 0,8 procent hoger.
Het was donderdag sowieso een dag dat beleggers naar richting zochten. Over de gehele linie bleef de stemming in Europa licht positief. De AEX-index op Beursplein 5 won 0,4 procent tot 741,90 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 989,80 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent.
Amerikaanse inflatie
Op Wall Street leverden nieuwe cijfers over de Amerikaanse inflatie tegelijkertijd wisselende reacties op. De hoop dat de Amerikaanse inflatie in december verder is afgekoeld zorgde eerder deze week al voor optimisme op de aandelenmarkten. Beleggers hopen dat de Federal Reserve de rente dit jaar minder sterk hoeft te verhogen.
Sterkste stijger in de AEX was Aegon (plus 5,4 procent). De verzekeraar profiteerde van een positief analistenrapport van Berenberg en een koopadvies door de Zwitserse bank UBS. Branchegenoot ASR zakte daarentegen 0,2 procent in de MidKap door een adviesverlaging van UBS.
Fastned en Ubisoft
Fastned verloor verder bijna 7 procent. De uitbater van laadstations zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen. Volgens analisten van ING vielen de resultaten echter wat tegen. Ook merkten de kenners van ING op dat de oprichters en vroege investeerders van Fastned gezamenlijk een belang van 6 procent in het bedrijf willen verkopen.
In Parijs leverde Ubisoft 14 procent aan beurswaarde in. Het Franse gamebedrijf gaf een omzetwaarschuwing en stelde de lancering van het nieuwe computerspel 'Skull and Bones' uit. Logitech ging 17 procent onderuit in Zürich na tegenvallende kwartaalresultaten van de fabrikant van computermuizen, toetsenborden en webcams.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0820 dollar waard, tegen 1,0755 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 78,79 dollar per vat. Brentolie kostte 2 procent meer op 84,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
14 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
1 uur geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.
3 uur geleden