Signify trekt aandacht op beurs door coronaproblemen in China
AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify was donderdag het meest in het oog springende aandeel op de beurs in Amsterdam. Het verlichtingsbedrijf werd aan het begin van de handelsdag flink lager gezet na een omzetwaarschuwing. Maar later nam de schrik bij beleggers toch af en de voormalige verlichtingsdivisie van Philips won uiteindelijk toch nog iets aan beurswaarde.
Signify heeft in de laatste drie maanden van vorig jaar veel last gehad van coronagerelateerde problemen in China. Ook andere onderdelen van het Nederlandse bedrijf presteerden minder goed dan verwacht, meldde Signify op basis van voorlopige cijfers. Het aandeel ging in de vroege handel zo'n 4 procent omlaag, maar noteerde aan het eind van de sessie alsnog 0,8 procent hoger.
Het was donderdag sowieso een dag dat beleggers naar richting zochten. Over de gehele linie bleef de stemming in Europa licht positief. De AEX-index op Beursplein 5 won 0,4 procent tot 741,90 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 989,80 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent.
Amerikaanse inflatie
Op Wall Street leverden nieuwe cijfers over de Amerikaanse inflatie tegelijkertijd wisselende reacties op. De hoop dat de Amerikaanse inflatie in december verder is afgekoeld zorgde eerder deze week al voor optimisme op de aandelenmarkten. Beleggers hopen dat de Federal Reserve de rente dit jaar minder sterk hoeft te verhogen.
Sterkste stijger in de AEX was Aegon (plus 5,4 procent). De verzekeraar profiteerde van een positief analistenrapport van Berenberg en een koopadvies door de Zwitserse bank UBS. Branchegenoot ASR zakte daarentegen 0,2 procent in de MidKap door een adviesverlaging van UBS.
Fastned en Ubisoft
Fastned verloor verder bijna 7 procent. De uitbater van laadstations zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen. Volgens analisten van ING vielen de resultaten echter wat tegen. Ook merkten de kenners van ING op dat de oprichters en vroege investeerders van Fastned gezamenlijk een belang van 6 procent in het bedrijf willen verkopen.
In Parijs leverde Ubisoft 14 procent aan beurswaarde in. Het Franse gamebedrijf gaf een omzetwaarschuwing en stelde de lancering van het nieuwe computerspel 'Skull and Bones' uit. Logitech ging 17 procent onderuit in Zürich na tegenvallende kwartaalresultaten van de fabrikant van computermuizen, toetsenborden en webcams.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0820 dollar waard, tegen 1,0755 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 78,79 dollar per vat. Brentolie kostte 2 procent meer op 84,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
3 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.
5 uur geleden