Signify trekt aandacht op beurs door coronaproblemen in China
AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify was donderdag het meest in het oog springende aandeel op de beurs in Amsterdam. Het verlichtingsbedrijf werd aan het begin van de handelsdag flink lager gezet na een omzetwaarschuwing. Maar later nam de schrik bij beleggers toch af en de voormalige verlichtingsdivisie van Philips won uiteindelijk toch nog iets aan beurswaarde.
Signify heeft in de laatste drie maanden van vorig jaar veel last gehad van coronagerelateerde problemen in China. Ook andere onderdelen van het Nederlandse bedrijf presteerden minder goed dan verwacht, meldde Signify op basis van voorlopige cijfers. Het aandeel ging in de vroege handel zo'n 4 procent omlaag, maar noteerde aan het eind van de sessie alsnog 0,8 procent hoger.
Het was donderdag sowieso een dag dat beleggers naar richting zochten. Over de gehele linie bleef de stemming in Europa licht positief. De AEX-index op Beursplein 5 won 0,4 procent tot 741,90 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 989,80 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent.
Amerikaanse inflatie
Op Wall Street leverden nieuwe cijfers over de Amerikaanse inflatie tegelijkertijd wisselende reacties op. De hoop dat de Amerikaanse inflatie in december verder is afgekoeld zorgde eerder deze week al voor optimisme op de aandelenmarkten. Beleggers hopen dat de Federal Reserve de rente dit jaar minder sterk hoeft te verhogen.
Sterkste stijger in de AEX was Aegon (plus 5,4 procent). De verzekeraar profiteerde van een positief analistenrapport van Berenberg en een koopadvies door de Zwitserse bank UBS. Branchegenoot ASR zakte daarentegen 0,2 procent in de MidKap door een adviesverlaging van UBS.
Fastned en Ubisoft
Fastned verloor verder bijna 7 procent. De uitbater van laadstations zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen. Volgens analisten van ING vielen de resultaten echter wat tegen. Ook merkten de kenners van ING op dat de oprichters en vroege investeerders van Fastned gezamenlijk een belang van 6 procent in het bedrijf willen verkopen.
In Parijs leverde Ubisoft 14 procent aan beurswaarde in. Het Franse gamebedrijf gaf een omzetwaarschuwing en stelde de lancering van het nieuwe computerspel 'Skull and Bones' uit. Logitech ging 17 procent onderuit in Zürich na tegenvallende kwartaalresultaten van de fabrikant van computermuizen, toetsenborden en webcams.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0820 dollar waard, tegen 1,0755 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 78,79 dollar per vat. Brentolie kostte 2 procent meer op 84,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.
18 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
4 uur geleden