Signify stijgt op Damrak na resultaten en komend vertrek topman
AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf maakte de resultaten bekend en kondigde het vertrek aan van topman Eric Rondolat. Hij is al sinds de beursgang in 2016 de baas van de voormalige lampentak van Philips.
De topman werd vorig jaar nog herbenoemd voor een termijn van vier jaar. Maar volgens een verklaring van Signify zijn Rondolat en de raad van commissarissen overeengekomen dat de tijd rijp is voor een leiderschapswissel. De vertrekkende topman toonde zich tevreden over de resultaten in 2024, die laten zien dat Signify blijft groeien. Ook kondigde het bedrijf aan de komende jaren eigen aandelen te gaan inkopen. Het aandeel Signify werd 4,5 procent hoger gezet.
De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 906,98 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 839,95 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1 procent.
Rente verlagen
Beleggers kauwden nog na op de oproep van Trump om de rente te verlagen. De Amerikaanse president deed die oproep in een videotoespraak op het World Economic Forum in Davos. Trump heeft al langer kritiek op het beleid van de Federal Reserve, die onafhankelijk van de politiek besluiten neemt over het monetaire beleid. De Fed vergadert volgende week over de rente en heeft laten doorschemeren het rentetarief dan waarschijnlijk niet verder te verlagen.
Staalconcern ArcelorMittal was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 2,7 procent. Olie- en gasconcern Shell en levensmiddelenbedrijf Unilever behoorden tot de grootste dalers, met verliezen van 0,8 procent.
Philips
Philips won 1 procent. Het Eindhovens Dagblad meldde dat er in de VS mogelijk twee doden zijn gevallen doordat een medisch kastje van Philips niet reageerde op ernstige hartproblemen. Meer dan honderd andere patiënten liepen verwondingen op door de haperende medische pleister, die alleen in de VS gebruikt wordt.
In Londen steeg Burberry 14 procent. Het Britse modebedrijf zag de verkopen in het afgelopen kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. In de VS namen de verkopen toe, terwijl de Chinese verkopen minder sterk daalden dan verwacht.
De euro was 1,0486 dollar waard, tegen 1,0427 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 74,51 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 78,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
4 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
5 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
9 uur geleden