Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify onderuit, Air France-KLM wint op Damrak na resultaten

Signify onderuit, Air France-KLM wint op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Signify ging vrijdag onderuit op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf waarschuwde voor aanhoudende problemen in de toeleveringsketen, waardoor het veel omzet misloopt. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM wist daarentegen het kwartaalverlies sterk terug te dringen dankzij de versoepeling van de reisbeperkingen en werd beloond met een stevige koerswinst. Tegenvallende kwartaalberichten van de grote Amerikaanse technologieconcerns Apple en Amazon zorgden daarbij voor koersdruk op de Europese aandelenmarkten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent lager op 805,73 punten. De MidKap daalde een fractie tot 1054,26 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,3 procent.

Signify zag de omzet in het afgelopen kwartaal dalen en was met een koersverlies van 6,6 procent de grootste daler in de AEX. Volgens topman Eric Rondolat was er sprake van een sterke vraag naar slimme verlichting, maar heeft het bedrijf door verstoringen in de toeleveringsketen moeite om aan die hoge vraag te voldoen. Het wereldwijde chiptekort heeft Signify 100 miljoen euro aan omzet gekost in het derde kwartaal.

Air France-KLM

Just Eat Takeaway zakte 2,7 procent. Na de recente kritiek van de activistische investeerder Cat Rock Capital Management vindt nu ook Oceanwood Capital Management dat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl zijn Amerikaanse dochter Grubhub snel moet afsplitsen of verkopen.

In de MidKap ging Air France-KLM aan kop met een plus van 3,4 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartmaatschappij vervoerde dankzij soepeler reisregels veel meer passagiers in het derde kwartaal. Het bedrijf leed nog wel een nettoverlies van 192 miljoen euro, door de rentebetalingen op de noodkredieten die het concern tijdens de coronacrisis overeind hielden. In dezelfde periode een jaar eerder bedroeg het verlies nog 1,6 miljard euro.

Volvo Cars

In Stockholm ging Volvo Cars naar de beurs. Het aandeel van het Zweedse automerk, dat sinds 2010 in handen is van het Chinese autoconcern Geely, won 9 procent bij zijn beursdebuut. Daimler steeg 2 procent in Frankfurt. De eigenaar van Mercedes verkocht afgelopen kwartaal een kwart minder voertuigen door chiptekorten, maar rekent op een verbetering van de situatie in het huidige kwartaal.

De euro was 1,1670 dollar waard, tegen 1,1687 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 83,17 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 84,69 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

3 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

3 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

5 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

6 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

7 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

7 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

7 uur geleden