Signify onder druk op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify stond woensdag onder druk op het Damrak, na de bekendmaking van nieuwe doelstellingen voor de komende jaren. De Europese beurzen wonnen terrein. Alle ogen bleven gericht op de voortzetting van het brexitoverleg in Brussel. Daarnaast verwerkten beleggers de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de hoop op een akkoord in Washington over een extra coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie weer opleefde.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 619,93 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 909,52 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent.
Signify was hekkensluiter in de MidKap, met een verlies van dik 6 procent. Het verlichtingsbedrijf wil de komende jaren zijn winstgevendheid verhogen en ook weer groeien. Dit jaar denkt Signify dat de omzet zal krimpen, vooral vanwege de coronacrisis. Het concern had nog geen verwachtingen voor 2020 uitgesproken door de onzekerheid rond corona.
Air France-KLM
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven, met een plus van 2 procent. In de AEX ging olie- en gasconcern Shell aan kop met een winst van 2,1 procent. Verzekeraar Aegon volgde met een plus 1,8 procent, dankzij een positief analistenrapport van KBC Securities. Informatieleverancier RELX profiteerde van een adviesverhoging door Kepler Cheuvreux en won 1,6 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD sloot de rij met een min van 0,7 procent.
Op de lokale markt klom JDE Peet's 0,1 procent. Het koffie- en theeconcern, dat in mei naar de beurs ging, promoveert op 21 december naar de MidKap. Het bedrijf achter Douwe Egberts neemt de plek in van bouwbedrijf BAM (min 0,9 procent), dat naar de index voor kleinere beursfondsen degradeert.
UBS
UBS won 0,2 procent in Zürich. De Zwitserse bank liet weten kennis te hebben genomen van het feit dat oud-topman Ralph Hamers van ING strafrechtelijk wordt vervolgd voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. Hamers is inmiddels topman van UBS. De Zwitserse bank stelt er vertrouwen in te hebben dat Hamers zijn functie kan blijven vervullen. Het aandeel ING won 1 procent in Amsterdam.
De euro was 1,2124 dollar waard, tegenover 1,2110 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 46,01 dollar. Brentolie steeg ook 0,9 procent in prijs, tot 49,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP) - Zes EU-lidstaten dringen aan op een EU-breed voorstel voor een belasting op bedrijven die enorme winst hebben gemaakt door de hoge energieprijzen, maar de Europese Commissie komt voorlopig niet met een plan daarvoor. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis voorafgaand aan overleg met EU-ministers van Economie en Financiën in Dublin.
30 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan een ander groot zuivel- en drankbedrijf in het land, Ultrajaya. Het Nederlandse zuivelbedrijf krijgt in ruil daarvoor controlerend zeggenschap over Ultrajaya en moet daarna een verplicht bod uitbrengen op het hele beursgenoteerde bedrijf.
32 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis vreest dat het verzorgen van het openbaar vervoer in de provincie Utrecht op de lange termijn onhoudbaar wordt. Het bedrijf en de provincie onderzoeken hoe de ov-concessie Utrecht Buiten (het busvervoer in Amersfoort en in het oosten en westen van de provincie) op de lange termijn "betrouwbaar, toegankelijk en financieel houdbaar kan blijven", bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van de Volkskrant.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag vrijwel vlak begonnen, ondanks het stevige herstel op Wall Street. Ook de olieprijzen gingen verder omlaag, na de stevige opmars aan het begin van de week. Beleggers bleven echter voorzichtig na de renteverhogingen van de grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipbedrijven wisten daarentegen verder te herstellen na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Parijs hebben een onderzoek geopend naar mogelijke seksuele intimidatie waarbij slimme brillen een rol speelden. Het gaat om klachten rondom een trend op sociale media waarbij vrouwen op straat zonder hun toestemming worden gefilmd met camerabrillen, meldt het Franse OM aan persbureau Reuters.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP/BELGA) - De droogte deze zomer en de gevolgen daarvan voor de scheepvaart in het Kanaal Gent-Terneuzen leiden tot miljoenen euro's aan schade bij bedrijven. Dat heeft topman Cas König van North Sea Port, het bedrijf achter de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, gezegd in een interview met persbureau Belga.
2 uur geledenVEVEY (ANP) - Nestlé zal alle noodzakelijke stappen zetten om in Rusland zijn rechten te beschermen, meldt het voedingsmiddelenconcern. De Zwitserse multinational reageert op het decreet waarmee president Poetin bedrijfsonderdelen in het land tijdelijk onder beheer van een Russische entiteit zet.
2 uur geleden