Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify onder druk op groen Damrak

Signify onder druk op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify stond woensdag onder druk op het Damrak, na de bekendmaking van nieuwe doelstellingen voor de komende jaren. De Europese beurzen wonnen terrein. Alle ogen bleven gericht op de voortzetting van het brexitoverleg in Brussel. Daarnaast verwerkten beleggers de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de hoop op een akkoord in Washington over een extra coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie weer opleefde.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 619,93 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 909,52 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent.

Signify was hekkensluiter in de MidKap, met een verlies van dik 6 procent. Het verlichtingsbedrijf wil de komende jaren zijn winstgevendheid verhogen en ook weer groeien. Dit jaar denkt Signify dat de omzet zal krimpen, vooral vanwege de coronacrisis. Het concern had nog geen verwachtingen voor 2020 uitgesproken door de onzekerheid rond corona.

Air France-KLM

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven, met een plus van 2 procent. In de AEX ging olie- en gasconcern Shell aan kop met een winst van 2,1 procent. Verzekeraar Aegon volgde met een plus 1,8 procent, dankzij een positief analistenrapport van KBC Securities. Informatieleverancier RELX profiteerde van een adviesverhoging door Kepler Cheuvreux en won 1,6 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD sloot de rij met een min van 0,7 procent.

Op de lokale markt klom JDE Peet's 0,1 procent. Het koffie- en theeconcern, dat in mei naar de beurs ging, promoveert op 21 december naar de MidKap. Het bedrijf achter Douwe Egberts neemt de plek in van bouwbedrijf BAM (min 0,9 procent), dat naar de index voor kleinere beursfondsen degradeert.

UBS

UBS won 0,2 procent in Zürich. De Zwitserse bank liet weten kennis te hebben genomen van het feit dat oud-topman Ralph Hamers van ING strafrechtelijk wordt vervolgd voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. Hamers is inmiddels topman van UBS. De Zwitserse bank stelt er vertrouwen in te hebben dat Hamers zijn functie kan blijven vervullen. Het aandeel ING won 1 procent in Amsterdam.

De euro was 1,2124 dollar waard, tegenover 1,2110 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 46,01 dollar. Brentolie steeg ook 0,9 procent in prijs, tot 49,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

1 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

3 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

6 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

7 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden