Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify grote winnaar op Damrak na kwartaalcijfers

Signify grote winnaar op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs, die zelf licht lager het weekend inging. De voormalige lampendivisie van Philips voerde de omzet op en groeide vooral hard op het gebied van digitale producten, zoals de Hue-lampen, waarop de marges groter zijn. Het aandeel Signify werd 7,3 procent meer waard.

Beleggers hadden een drukke dag met bedrijfscijfers. Ook het kersverse AEX-fonds BESI kwam met kwartaalcijfers, maar die vielen niet erg in de smaak. Ondanks de fors gestegen omzet en winst werd de toeleverancier aan de chipindustrie 5,6 procent lager gezet. BESI kampt met logistieke problemen en tekorten van enkele belangrijke onderdelen, waardoor het bedrijf niet snel aan sterk gestegen vraag van klanten kan voldoen.

De AEX-index sloot uiteindelijk 0,4 procent lager op 707,56 punten. Naast Signify hoorde ook KPN na de publicatie van de kwartaalcijfers bij de sterkste stijgers met een winst van 1,3 procent. De MidKap verloor 0,7 procent tot 1.036,81 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt gingen licht omhoog terwijl Parijs 0,4 procent verloor.

BNP Parisbas

Neways werd bij de kleinere fondsen bijna 12 procent meer waard. De maker van elektronische componenten heeft een overnamevoorstel ontvangen van industrieconcern VDL Groep van 12,50 euro per aandeel. Of het voorstel van VDL, een grootaandeelhouder van Neways, daadwerkelijk tot een overname zal leiden is nog onzeker.

In Londen zakte Barclays 7 procent en BNP Paribas verloor 0,8 procent in Parijs, ondanks dat de twee grote banken afgelopen kwartaal meer winst boekten dan verwacht. De Brits-Zweedse farmaceut AstraZeneca presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht ondanks de perikelen rond zijn coronavaccin en won 4,3 procent.

Financiële markten

De financiële markten verwerkten ook de economische krimp van 0,6 procent in het eerste kwartaal die statistiekbureau Eurostat meldde. De neergang was minder hevig dan voorspeld en door vaccinatiecampagnes is de weg omhoog alweer in zicht.

De euro was 1,2034 dollar waard, tegenover 1,2109 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,5 procent in prijs tot 63,41 dollar. Brentolie werd 2 procent goedkoper op 67,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

1 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

1 uur geleden
Nederlandse reders terughoudend over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.

1 uur geleden
Shell onderuit in AEX door olieprijs, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.

1 uur geleden
Nederlands Thorizon wil eerste kernreactor in Zeeland plaatsen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.

1 uur geleden
Stevige winsten Wall Street, Netflix na cijfers wel hard onderuit

NEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.

1 uur geleden
Oud-Dunkin'-baas haalt donutketen Krispy Kreme naar Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Krispy Kreme, een grote rivaal van donutketen Dunkin', komt naar Nederland. Het Amerikaanse bedrijf heeft een franchisedeal gesloten met ondernemer Roberto Fava die eerder jarenlang Dunkin' in Nederland leidde. "Het is echt of ik een transfer maak van Ajax naar PSV, of van Burger King naar McDonald's", zegt hij zelf over zijn overstap.

2 uur geleden