Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify grote winnaar op Damrak na kwartaalcijfers

Signify grote winnaar op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs, die zelf licht lager het weekend inging. De voormalige lampendivisie van Philips voerde de omzet op en groeide vooral hard op het gebied van digitale producten, zoals de Hue-lampen, waarop de marges groter zijn. Het aandeel Signify werd 7,3 procent meer waard.

Beleggers hadden een drukke dag met bedrijfscijfers. Ook het kersverse AEX-fonds BESI kwam met kwartaalcijfers, maar die vielen niet erg in de smaak. Ondanks de fors gestegen omzet en winst werd de toeleverancier aan de chipindustrie 5,6 procent lager gezet. BESI kampt met logistieke problemen en tekorten van enkele belangrijke onderdelen, waardoor het bedrijf niet snel aan sterk gestegen vraag van klanten kan voldoen.

De AEX-index sloot uiteindelijk 0,4 procent lager op 707,56 punten. Naast Signify hoorde ook KPN na de publicatie van de kwartaalcijfers bij de sterkste stijgers met een winst van 1,3 procent. De MidKap verloor 0,7 procent tot 1.036,81 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt gingen licht omhoog terwijl Parijs 0,4 procent verloor.

BNP Parisbas

Neways werd bij de kleinere fondsen bijna 12 procent meer waard. De maker van elektronische componenten heeft een overnamevoorstel ontvangen van industrieconcern VDL Groep van 12,50 euro per aandeel. Of het voorstel van VDL, een grootaandeelhouder van Neways, daadwerkelijk tot een overname zal leiden is nog onzeker.

In Londen zakte Barclays 7 procent en BNP Paribas verloor 0,8 procent in Parijs, ondanks dat de twee grote banken afgelopen kwartaal meer winst boekten dan verwacht. De Brits-Zweedse farmaceut AstraZeneca presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht ondanks de perikelen rond zijn coronavaccin en won 4,3 procent.

Financiële markten

De financiële markten verwerkten ook de economische krimp van 0,6 procent in het eerste kwartaal die statistiekbureau Eurostat meldde. De neergang was minder hevig dan voorspeld en door vaccinatiecampagnes is de weg omhoog alweer in zicht.

De euro was 1,2034 dollar waard, tegenover 1,2109 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,5 procent in prijs tot 63,41 dollar. Brentolie werd 2 procent goedkoper op 67,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

41 minuten geleden
UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

2 uur geleden
Sterke groei nieuwe motorverkoop, occasions redelijk stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.

2 uur geleden
Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

4 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

4 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

5 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

5 uur geleden