Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify en Flow Traders onderuit op Damrak, Basic-Fit stijgt

Signify en Flow Traders onderuit op Damrak, Basic-Fit stijgt

AMSTERDAM (ANP) - Signify en Flow Traders gingen vrijdag onderuit op de Amsterdamse beurs. Verlichtingsbedrijf Signify, dat werkt aan een grote ontslagronde vanwege moeilijke marktomstandigheden, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen. Het concern kampte met een aanhoudend zwakke vraag in Europa en China. De nettowinst nam wel toe. Signify werd iets voorzichtiger over de winstmarge voor dit jaar. Het aandeel daalde 8 procent.

Flow Traders kelderde dik 15 procent. De flitshandelaar zag de handelsinkomsten en de winst in het tweede kwartaal flink toenemen, maar voldeed niet aan de marktverwachtingen. Ook kwam het bedrijf met nieuwe toekomstplannen, waarbij het dividend werd opgeschort. Basic-Fit steeg daarentegen 6 procent na goed ontvangen resultaten van de fitnessketen.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 899,19 punten. Donderdag sloot de hoofdindex voor het eerst sinds 8 mei onder de 900 punten door flinke verliezen in de chipsector. De MidKap zakte 1 procent tot 865,48 punten door de forse verliezen van Flow Traders en Signify. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent. Frankfurt verloor een fractie. Het Duitse industrieconcern ThyssenKrupp zakte dik 8 procent na teleurstellende resultaten.

UMG

Universal Music Group (UMG) ging verder omlaag en behoorde met een min van 2 procent tot de grootste dalers in de AEX. Het grootste platenlabel van de wereld, met populaire artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish, raakte donderdag al bijna een kwart aan beurswaarde kwijt door tegenvallende omzetcijfers.

De chipbedrijven toonden voorzichtig herstel na de recente zware koersverliezen. ASMI en ASML wonnen 0,6 procent. Besi daalde echter 0,1 procent. De chiptoeleverancier zakte een dag eerder dik 14 procent door teleurstellende kwartaalcijfers.

Heijmans

Vopak won ruim 2 procent. Het tankopslagbedrijf zag de omzet en winst in de eerste zes maanden van het jaar dalen door de verkoop van activiteiten, maar werd wel iets positiever over het resultaat dit jaar. Vastgoedbedrijf WDP, dat ook met cijfers kwam, zakte 2,6 procent.

Heijmans werd 10 procent meer waard. De bouwer boekte meer omzet en winst in de eerste jaarhelft, dankzij de grote vraag naar nieuwbouwwoningen, en verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar.

De euro was 1,0848 dollar waard, tegen 1,0860 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 78,27 dollar. Brentolie werd iets duurder op 82,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

1 uur geleden
Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

3 uur geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

5 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

5 uur geleden
Google ontloopt in rechtszaak gedwongen verkoop advertentiebeurs

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.

6 uur geleden
Een op de tien betalingen aan fiscus nog via oude rekeningnummer

DEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.

6 uur geleden
Maersk laat containerschip uitrusten met rotorzeil

LONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.

6 uur geleden