Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify en ArcelorMittal sterkste stijgers in groene AEX

Signify en ArcelorMittal sterkste stijgers in groene AEX

AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify en staalproducent ArcelorMittal waren maandag de sterkste stijgers in de Amsterdamse AEX-index, die verder opveerde na de winstbeurt op vrijdag. De stemming op de aandelenmarkten werd onder meer gesteund door opmerkingen van Joe Biden. De Amerikaanse president hintte op een mogelijke afschaffing van de importtarieven op Chinese goederen, die onder zijn voorganger Trump werden ingevoerd. Met de stap zou de president de inflatie willen drukken.

Beleggers houden daarnaast het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos in de gaten. Die top voor regeringsleiders, politici en topbestuurders uit het bedrijfsleven vindt normaal in januari plaats, maar werd vanwege corona uitgesteld.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,2 procent hoger op 691,23 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 1023,88 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,3 procent.

Aegon

Naast Signify (plus 3,3 procent) en Arcelor (plus 2,7 procent) stonden verzekeraar Aegon, vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield en chipbedrijf Besi in de kopgroep, met winsten van ruim 2 procent. Techinvesteerder Prosus daalde 1,3 procent door koersdruk in de Chinese techsector, waarin het via internet- en gamebedrijf Tencent een groot belang heeft.

Verzekeraar NN Group (min 1,5 procent) noteerde ex dividend, wat betekent dat een aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.

Air France-KLM

In de MidKap won Air France-KLM 0,7 procent. Luchtvaartmaatschappij KLM moest zondag tientallen vlucht schrappen vanwege personeelstekorten. Voor maandag annuleert de luchtvaartmaatschappij 28 vluchten, dus veertien zogeheten retourvluchten, binnen Europa.

Retail Estates klom 0,3 procent. Het winkelvastgoedfonds meldde dat de resultaten in het boekjaar 2021-2022 die van het boekjaar voor het uitbreken van de coronacrisis hebben overtroffen. De bezettingsgraad keerde terug op het niveau van voor corona, waarbij de 245 Nederlandse winkelpanden vrijwel volledig zijn verhuurd.

Euro

In Madrid steeg Siemens Gamesa 6 procent. Siemens Energy (plus 2,9 procent) legt ruim 4 miljard euro neer voor de rest van de aandelen van de grootste windmolenproducent ter wereld die het nog niet bezit. Siemens Energy had al bevestigd een bod te overwegen op de aandelen van de Duits-Spaanse maker van windturbines.

De euro was 1,0597 dollar waard, tegen 1,0551 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 111,35 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 113,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

2 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

4 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

15 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

17 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

19 uur geleden