Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sigarettenproducent Philip Morris verwacht meer winst te maken

Sigarettenproducent Philip Morris verwacht meer winst te maken

NEW YORK (ANP) - Sigarettenfabrikant Philip Morris denkt dit jaar meer winst te kunnen maken dan eerder voor mogelijk gehouden. De maker van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten voelt de coronacrisis nog steeds in zijn resultaten, maar presteerde afgelopen kwartaal toch iets beter dan het zelf had verwacht.

De opbrengsten kwamen uit op 7,5 miljard dollar, tegen 7,6 miljard dollar een jaar terug. Daarbij had Philip Morris last van aanhoudende tegenwind op de markt voor belastingvrije producten. Door de virusuitbraak reizen er veel minder mensen en worden er dus ook minder 'duty-free'-sigaretten gekocht.

Maar Philip Morris had aanvankelijk op een lagere omzet gerekend. Verder liep de operationele winst ruim 16 procent op tot 3,2 miljard dollar. Onder meer in Europa, waar de marges relatief hoog zijn, ging het relatief goed. Ook werd er marktaandeel gewonnen met het IQOS-apparaat, dat tabak verwarmt, maar niet verbrandt.

Het bedrijf denkt in heel 2020 per aandeel en op eigen kracht nu 5 tot 6 procent meer winst te kunnen maken. Eerder rekende de onderneming nog op een plus van 3,5 tot 5 procent.

Meer uit Financieel

Unilever verwacht afsplitsing van ijstak nog steeds dit jaar

LONDEN (ANP) - Het Britse was- en levensmiddelenconcern Unilever gaat er nog steeds van uit dat zijn ijstak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) dit jaar nog wordt afgesplitst. Onlangs werd bekend dat de afsplitsing uitgesteld moest worden door de sluiting van de Amerikaanse overheid. Daardoor is de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC niet in staat om de beursgang van TMICC in New York af te ronden. "Wij zullen zo spoedig mogelijk nadere updates geven over de herziene planning", meldt Unilever bij de publicatie van zijn kwartaalresultaten.

3 minuten geleden
Kinepolis heeft last van minder succesvol filmaanbod

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis heeft in juli, augustus en september ruim een tiende minder bezoekers ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens de keten kon "het filmaanbod voor deze zomer dat van 2024 niet evenaren". Kinepolis is met negentien vestigingen ook een grote speler in Nederland.

52 minuten geleden
Heineken schrapt opnieuw miljarden aan kosten om te groeien

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken voert de komende vijf jaar nog eens zeker 2 miljard euro aan kostenbesparingen door. Die komen bovenop de ruim 3 miljard euro die het concern de afgelopen jaren al bespaarde. Met een nieuwe strategie wil Heineken meer focus leggen op innovatie en technologie om te groeien ondanks tegenvallende verkoopcijfers.

56 minuten geleden
Meer orders voor chipbedrijf Besi, maar minder winst en omzet

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van dit jaar meer nieuwe orders binnengekregen. De opdrachten stegen zowel ten opzichte van het tweede kwartaal van 2025 als het derde kwartaal van 2024. De omzet en de winst daalden echter zowel ten opzichte van het afgelopen kwartaal als hetzelfde kwartaal een jaar geleden.

1 uur geleden
Ziekteverzuim op hoogste punt in jaren door meer stressklachten

UTRECHT (ANP) - Het gemiddelde ziekteverzuim steeg afgelopen maand naar 4,7 procent, ten opzichte van 4,4 procent in augustus. Daarmee staat september op het hoogste niveau in jaren, melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare.

1 uur geleden
Consumenten minder negatief in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten was in oktober minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen verbeterde deze maand naar min 27, van min 32 in september. Dat is de grootste verbetering in bijna twee jaar. Het vertrouwen bleef wel ruimschoots onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (min 10).

2 uur geleden
Nederlandse consumenten geven weer iets meer geld uit, merkt ING

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten lijken na maanden van terughoudendheid weer iets meer te besteden. Dat concluderen onderzoekers van ING op basis van transactiedata van de bank. ING verwacht bovendien dat deze ontwikkeling zich verder doorzet door hogere lonen en een verbetering van het consumentenvertrouwen.

7 uur geleden