Sigarettenproducent Philip Morris verwacht meer winst te maken
NEW YORK (ANP) - Sigarettenfabrikant Philip Morris denkt dit jaar meer winst te kunnen maken dan eerder voor mogelijk gehouden. De maker van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten voelt de coronacrisis nog steeds in zijn resultaten, maar presteerde afgelopen kwartaal toch iets beter dan het zelf had verwacht.
De opbrengsten kwamen uit op 7,5 miljard dollar, tegen 7,6 miljard dollar een jaar terug. Daarbij had Philip Morris last van aanhoudende tegenwind op de markt voor belastingvrije producten. Door de virusuitbraak reizen er veel minder mensen en worden er dus ook minder 'duty-free'-sigaretten gekocht.
Maar Philip Morris had aanvankelijk op een lagere omzet gerekend. Verder liep de operationele winst ruim 16 procent op tot 3,2 miljard dollar. Onder meer in Europa, waar de marges relatief hoog zijn, ging het relatief goed. Ook werd er marktaandeel gewonnen met het IQOS-apparaat, dat tabak verwarmt, maar niet verbrandt.
Het bedrijf denkt in heel 2020 per aandeel en op eigen kracht nu 5 tot 6 procent meer winst te kunnen maken. Eerder rekende de onderneming nog op een plus van 3,5 tot 5 procent.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
3 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriƫle metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
9 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
21 uur geleden