Sigarettenmaker omlaag op Wall Street na beslissing Walmart
NEW YORK (AFN) - Sigarettenproducent Altria is maandag lager geëindigd op Wall Street. Het bedrijf achter merken als Marlboro, L&M en Chesterfield werd door beleggers lager gezet nadat winkelketen Walmart bekend had gemaakt in een deel van zijn winkels geen sigaretten meer te zullen verkopen. Altria verloor 3 procent.
Tesla was een grote blikvanger en steeg 8 procent. De maker van elektrische auto's wil een aandelensplitsing gaan doorvoeren. Daarmee moeten de aandelen beter verhandelbaar worden. Momenteel kost een aandeel Tesla haast 1100 dollar en daarmee is het vooral voor kleinere beleggers minder bereikbaar. Het aandeel Tesla werd in 2020 ook al eens gesplitst. Hoeveel nieuwe aandelen er in de plaats komen voor een aandeel moet nog worden besloten. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast dat Tesla zijn autofabriek in Shanghai voor ten minste een dag moet stilleggen vanwege de lockdown.
Apple steeg 0,5 procent en dat was de tiende dag op rij dat het aandeel omhoogging. Zo'n lange winstreeks maakte het techconcern sinds 2010 niet meer mee op de aandelenbeurs. De koerswinst kwam ondanks berichten dat het bedrijf de productie van de iPhone SE en AirPods de komende tijd wat wil terugschroeven vanwege een zwakkere vraag naar de producten. Volgens Nikkei Asia zou het gaan om een van de eerste tekenen dat de oorlog in Oekraïne en de opgelopen inflatie beginnen te drukken op de vraag naar consumentenelektronica, maar analisten zetten daar vraagtekens bij.
Olieprijzen
De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 34.955,89 punten. De brede S&P 500 dikte 0,7 procent aan tot 4575,52 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,3 procent tot 14.354,90 punten.
De olieprijzen gingen hard omlaag door de vrees dat de lockdown in de grote Chinese stad Shanghai de vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd 9,2 procent goedkoper op 103,40 dollar. Brentolie kostte 9,2 procent minder op 109,61 dollar per vat. Oliebedrijven als Chevron (min 1,7 procent) en ExxonMobil (min 2,8 procent) daalden mee.
De euro was 1,0984 dollar waard, tegen 1,0971 dollar bij het slot van de Europese handelsdag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
10 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
11 uur geleden