Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sigarettenmaker omlaag op Wall Street na beslissing Walmart

Sigarettenmaker omlaag op Wall Street na beslissing Walmart

NEW YORK (AFN) - Sigarettenproducent Altria is maandag lager geëindigd op Wall Street. Het bedrijf achter merken als Marlboro, L&M en Chesterfield werd door beleggers lager gezet nadat winkelketen Walmart bekend had gemaakt in een deel van zijn winkels geen sigaretten meer te zullen verkopen. Altria verloor 3 procent.

Tesla was een grote blikvanger en steeg 8 procent. De maker van elektrische auto's wil een aandelensplitsing gaan doorvoeren. Daarmee moeten de aandelen beter verhandelbaar worden. Momenteel kost een aandeel Tesla haast 1100 dollar en daarmee is het vooral voor kleinere beleggers minder bereikbaar. Het aandeel Tesla werd in 2020 ook al eens gesplitst. Hoeveel nieuwe aandelen er in de plaats komen voor een aandeel moet nog worden besloten. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast dat Tesla zijn autofabriek in Shanghai voor ten minste een dag moet stilleggen vanwege de lockdown.

Apple steeg 0,5 procent en dat was de tiende dag op rij dat het aandeel omhoogging. Zo'n lange winstreeks maakte het techconcern sinds 2010 niet meer mee op de aandelenbeurs. De koerswinst kwam ondanks berichten dat het bedrijf de productie van de iPhone SE en AirPods de komende tijd wat wil terugschroeven vanwege een zwakkere vraag naar de producten. Volgens Nikkei Asia zou het gaan om een van de eerste tekenen dat de oorlog in Oekraïne en de opgelopen inflatie beginnen te drukken op de vraag naar consumentenelektronica, maar analisten zetten daar vraagtekens bij.

Olieprijzen

De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 34.955,89 punten. De brede S&P 500 dikte 0,7 procent aan tot 4575,52 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,3 procent tot 14.354,90 punten.

De olieprijzen gingen hard omlaag door de vrees dat de lockdown in de grote Chinese stad Shanghai de vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd 9,2 procent goedkoper op 103,40 dollar. Brentolie kostte 9,2 procent minder op 109,61 dollar per vat. Oliebedrijven als Chevron (min 1,7 procent) en ExxonMobil (min 2,8 procent) daalden mee.

De euro was 1,0984 dollar waard, tegen 1,0971 dollar bij het slot van de Europese handelsdag.

Meer uit Financieel

Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

10 minuten geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

26 minuten geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

59 minuten geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

1 uur geleden
Spanje komt met steunpakket van 5 miljard om Iranoorlog

MADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.

2 uur geleden
Vrachtwagenchauffeurs rijden al langzamer om dure diesel

ZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.

3 uur geleden
AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

7 uur geleden