Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sifan Hassan wint in Oregon, maar geen nieuw wereldrecord

Sifan Hassan wint in Oregon, maar geen nieuw wereldrecord

EUGENE (ANP) - Het is tweevoudig olympisch kampioene Sifan Hassan niet gelukt in de Amerikaanse staat Oregon het wereldrecord op de 5000 meter op haar naam te schrijven. Wel eindigde ze bij de Prefontaine Classic in Eugene, een wedstrijd die deel uitmaakt van de Diamond League, als eerste. Ze liep de afstand in een tijd van 14.27,89.

"De laatste twee ronden wist ik dat ik het wereldrecord niet zou verbreken", zei Hassan, die haar eerste race liep sinds haar glorieuze deelname aan de Olympische Spelen in Tokio. "Ik wilde hier gewoon sterk eindigen en hard rennen. Ik heb twee hele zware weken gehad op de Olympische Spelen, alle emotie met de media en de stress. Ik ben in vorm, maar ik ben gewoon moe. Ik ben niet fris."

Het wereldrecord op de 5000 meter is in het bezit van Letesenbet Gidey uit Ethiopië, met een tijd van 14.06,62. Die tijd liep ze bijna een jaar geleden in Valencia.

Olympisch goud

Hassan won in Tokio olympisch goud op de 5000 en 10.000 meter en brons op de 1500 meter. Haar winnende tijd op de 5000 meter in Japan was 14.36,79.

De Ethiopische Senbere Teferi werd tweede in Eugene, met een tijd van 14.42,25. Haar landgenote Fantu Worku eindigde op de derde plaats, in 14.42.85.

Meer uit Sport

Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

1 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

2 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

5 uur geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

5 uur geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

6 uur geleden
Verstappen kijkt na moeizame start uit naar geliefde GP van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.

9 uur geleden
Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

1 dag geleden