
Sierhuis schiet Heracles Almelo voorbij FC Utrecht
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft wat meer afstand genomen van de degradatiezone. De formatie van trainer Frank Wormuth versloeg in eigen huis FC Utrecht, 1-0. Kaj Sierhuis werd de matchwinner.
In de eerste helft was er weinig opwinding, al was de thuisclub misschien net iets dreigender. Zo was er een kans voor Sierhuis, die doelman Fabian de Keijzer echter niet wist te passeren.
Utrecht begon goed aan het tweede deel. Meteen na de hervatting schoot Djevencio van der Kust op de kruising. Even later ging een poging van Mark van der Maarel over, nu na voorbereidend werk van Van der Kust. Heracles antwoordde met een poging van opnieuw Sierhuis en vervolgens met een omhaal van Bilal Basacikoglu, waarvoor De Keijzer gestrekt naar de hoek moest.
Henk Veerman
Sierhuis scoorde in de 82e minuut, na een goede aanname en een mooie passeerbeweging. Hij werd vrijgespeeld door Basacikoglu. Sierhuis viel kort voor tijd geblesseerd uit.
Henk Veerman stond voor het eerst in de basis bij Utrecht in de Eredivisie. Veerman maakte in de vorige speelronde tegen Cambuur als invaller de winnende treffer bij zijn debuut voor de club. Hij werd in de winterse periode overgenomen van sc Heerenveen.
Veerman was halverwege de tweede helft twee keer gevaarlijk binnen een minuut. Eerst schoot hij over, vervolgens zag hij bij zijn volgende inzet keeper Janis Blaswich redden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt op vrijdag het WK-kwalificatieduel tussen Oekraïne en Frankrijk. De wedstrijd in groep D wordt vanwege de oorlog in Oekraïne in het Municipal Stadion van het Poolse Wroclaw afgewerkt. Makkelie krijgt ondersteuning van assistent-scheidsrechters Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is de vierde official, Dennis Higler en Richard Martens vormen het VAR-duo. De aftrap is om 20.45 uur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HERA United gaat als eerste volledig op vrouwen gerichte profclub aan het betaalde voetbal deelnemen. De vereniging mag de licentie vrouwenvoetbal overnemen van Telstar en aan de Eredivisie deelnemen.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Travis Hernes speelt dit seizoen voor FC Groningen. De huidige nummer 8 van de Eredivisie huurt de 19-jarige middenvelder uit Noorwegen van Newcastle United. FC Groningen kan hem na het seizoen definitief overnemen.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wordt volgens Cody Gakpo dankzij de vele spelers die in de Premier League uitkomen steeds beter. "Ook al hanteren clubs hun eigen tactiek, je bent toch allemaal wel dezelfde intensiteit en manier van spelen gewend. Hoe meer spelers op het hoogste niveau spelen, hoe beter. De kwaliteit van de ploeg gaat daarmee omhoog. Dingen gaan sneller, makkelijker", vertelde de buitenspeler van Liverpool voorafgaand aan de training in Zeist.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Doelman Robin Roefs denkt dat Brian Brobbey met Sunderland als nieuwe club een goede keuze heeft gemaakt. "Hij is heel sterk en dat is juist wat je nodig hebt in de Premier League. Ik denk dat hij zijn kwaliteiten wel kan laten zien bij ons", vertelde de oud-NEC'er, die sinds dit seizoen ook voor Sunderland uitkomt, tegen journalisten voor de training van het Nederlands elftal in Zeist.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Sem Steijn heeft bij zijn debuut in de selectie van Oranje geen echte doelstelling. "Ik wil vooral lekker ervaren en veel leren", vertelde de middenvelder van Feyenoord voor de training aan de verzamelde media in Zeist.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal traint dinsdag in voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd van donderdag tegen Polen met de gehele selectie. Bondscoach Ronald Koeman kwam aan het begin van de middag in Zeist met 25 spelers het veld op.
23 uur geleden