Sierhuis leidt Fortuna tegen Excelsior naar grootste seizoenszege
SITTARD (ANP) - Aan de hand van een uitblinkende Kaj Sierhuis heeft Fortuna Sittard tegen Excelsior de grootste overwinning van het seizoen geboekt: 5-2. Sierhuis maakte een hattrick voor de rust en zorgde voor twee assists bij de treffers van Justin Lonwijk en Rodrigo Guth.
Fortuna komt door de zege op 30 punten, maar blijft elfde. Dat zijn negen punten meer dan Excelsior dat vijftiende staat. Voor de Limburgers van coach Danny Buijs was het de zesde thuiszege van het seizoen.
Sierhuis stelde Lonwijk in de dertiende minuut in staat de score te openen. Dat deed hij met een fraaie beweging. Kort daarop legde Lonwijk uit een corner de bal goed terug en kon Sierhuis binnenkoppen. Een kwartier later kopte de aanvaller op aangeven van Guth zijn tweede binnen en vijf minuten later maakte hij met een fraaie volley zijn hattrick compleet en zijn negende competitietreffer van dit seizoen. Het was de eerste hattrick van Fortuna sinds Mark Diemers in oktober 2019 tegen VVV.
Na de rust deed Derensili Sanches Fernandes wat terug voor de Rotterdammers van coach Marinus Dijkhuizen. Sierhuis stelde daarna Guth in staat om ook zijn doelpunt mee te pakken. Invaller Richie Omorowa bepaalde de eindstand op 5-2. Kort daarop kreeg Sierhuis zijn publiekswissel.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
15 uur geleden