Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sierhuis leidt Fortuna tegen Excelsior naar grootste seizoenszege

Sierhuis leidt Fortuna tegen Excelsior naar grootste seizoenszege

SITTARD (ANP) - Aan de hand van een uitblinkende Kaj Sierhuis heeft Fortuna Sittard tegen Excelsior de grootste overwinning van het seizoen geboekt: 5-2. Sierhuis maakte een hattrick voor de rust en zorgde voor twee assists bij de treffers van Justin Lonwijk en Rodrigo Guth.

Fortuna komt door de zege op 30 punten, maar blijft elfde. Dat zijn negen punten meer dan Excelsior dat vijftiende staat. Voor de Limburgers van coach Danny Buijs was het de zesde thuiszege van het seizoen.

Sierhuis stelde Lonwijk in de dertiende minuut in staat de score te openen. Dat deed hij met een fraaie beweging. Kort daarop legde Lonwijk uit een corner de bal goed terug en kon Sierhuis binnenkoppen. Een kwartier later kopte de aanvaller op aangeven van Guth zijn tweede binnen en vijf minuten later maakte hij met een fraaie volley zijn hattrick compleet en zijn negende competitietreffer van dit seizoen. Het was de eerste hattrick van Fortuna sinds Mark Diemers in oktober 2019 tegen VVV.

Na de rust deed Derensili Sanches Fernandes wat terug voor de Rotterdammers van coach Marinus Dijkhuizen. Sierhuis stelde daarna Guth in staat om ook zijn doelpunt mee te pakken. Invaller Richie Omorowa bepaalde de eindstand op 5-2. Kort daarop kreeg Sierhuis zijn publiekswissel.

Meer uit Voetbal

Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

2 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

2 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

3 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

4 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 uur geleden
Kort geding NAC Breda over duel met Go Ahead Eagles op 28 april

UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.

8 uur geleden
Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

11 uur geleden