Sierhuis leidt Fortuna tegen Excelsior naar grootste seizoenszege
SITTARD (ANP) - Aan de hand van een uitblinkende Kaj Sierhuis heeft Fortuna Sittard tegen Excelsior de grootste overwinning van het seizoen geboekt: 5-2. Sierhuis maakte een hattrick voor de rust en zorgde voor twee assists bij de treffers van Justin Lonwijk en Rodrigo Guth.
Fortuna komt door de zege op 30 punten, maar blijft elfde. Dat zijn negen punten meer dan Excelsior dat vijftiende staat. Voor de Limburgers van coach Danny Buijs was het de zesde thuiszege van het seizoen.
Sierhuis stelde Lonwijk in de dertiende minuut in staat de score te openen. Dat deed hij met een fraaie beweging. Kort daarop legde Lonwijk uit een corner de bal goed terug en kon Sierhuis binnenkoppen. Een kwartier later kopte de aanvaller op aangeven van Guth zijn tweede binnen en vijf minuten later maakte hij met een fraaie volley zijn hattrick compleet en zijn negende competitietreffer van dit seizoen. Het was de eerste hattrick van Fortuna sinds Mark Diemers in oktober 2019 tegen VVV.
Na de rust deed Derensili Sanches Fernandes wat terug voor de Rotterdammers van coach Marinus Dijkhuizen. Sierhuis stelde daarna Guth in staat om ook zijn doelpunt mee te pakken. Invaller Richie Omorowa bepaalde de eindstand op 5-2. Kort daarop kreeg Sierhuis zijn publiekswissel.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 2-0 gewonnen. Davy Klaassen opende in de dertiende minuut de score in de Johan Cruijff ArenA, waar de Zuid-tribune leeg bleef vanwege een grote vuurwerkactie tijdens een duel met FC Groningen. Jorthy Mokio bepaalde in blessuretijd de eindstand.
4 uur geleden