Siemens verhoogt opnieuw verwachtingen na sterke ordergroei
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Siemens heeft zijn verwachtingen voor het hele boekjaar opnieuw opgeschroefd dankzij een sterke groei van de orders. Siemens lijkt daarmee vruchten te plukken van de grote strategische reorganisatie van zijn activiteiten, waarbij het bedrijf zich meer is gaan richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges en minder op de productie van zware machines.
Siemens heeft veel van zijn kleinere divisies verkocht en bedrijven als gasturbinemaker Siemens Energy en de fabrikant van medische apparatuur Siemens Healthineers op eigen benen gezet. Het bedrijf zag de omzet in de eerste drie maanden van dit jaar, het tweede kwartaal voor Siemens dat een gebroken boekjaar heeft, met 15 procent stijgen tot 19,4 miljard euro. De nettowinst steeg tot 3,5 miljard euro. Zowel de omzet als de winst vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht.
Voor het huidige boekjaar rekent Siemens nu op een omzetgroei van 9 tot 11 procent. Eerder werd nog uitgegaan van een groei tussen 7 en 10 procent. Het bedrijf heeft daarbij nog voor een recordbedrag van 105 miljard euro aan orders op de plank liggen. Dat komt vooral door een record aan bestellingen bij het onderdeel dat treinen maakt. Na een sterke stijging van de vraag tijdens het fiscale tweede kwartaal, verwacht Siemens wel dat de orders in de tweede jaarhelft zullen normaliseren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
4 uur geleden