Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siemens verhoogt opnieuw verwachtingen na sterke ordergroei

Siemens verhoogt opnieuw verwachtingen na sterke ordergroei

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Siemens heeft zijn verwachtingen voor het hele boekjaar opnieuw opgeschroefd dankzij een sterke groei van de orders. Siemens lijkt daarmee vruchten te plukken van de grote strategische reorganisatie van zijn activiteiten, waarbij het bedrijf zich meer is gaan richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges en minder op de productie van zware machines.

Siemens heeft veel van zijn kleinere divisies verkocht en bedrijven als gasturbinemaker Siemens Energy en de fabrikant van medische apparatuur Siemens Healthineers op eigen benen gezet. Het bedrijf zag de omzet in de eerste drie maanden van dit jaar, het tweede kwartaal voor Siemens dat een gebroken boekjaar heeft, met 15 procent stijgen tot 19,4 miljard euro. De nettowinst steeg tot 3,5 miljard euro. Zowel de omzet als de winst vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht.

Voor het huidige boekjaar rekent Siemens nu op een omzetgroei van 9 tot 11 procent. Eerder werd nog uitgegaan van een groei tussen 7 en 10 procent. Het bedrijf heeft daarbij nog voor een recordbedrag van 105 miljard euro aan orders op de plank liggen. Dat komt vooral door een record aan bestellingen bij het onderdeel dat treinen maakt. Na een sterke stijging van de vraag tijdens het fiscale tweede kwartaal, verwacht Siemens wel dat de orders in de tweede jaarhelft zullen normaliseren.

Meer uit Financieel

FNV prijst Eerste Kamer en weigert overleg met kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.

1 uur geleden
MarineTraffic: eerste schepen door Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - De eerste schepen zijn woensdag door de Straat van Hormuz gegaan na de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, waarbij Teheran heeft gezegd de belangrijke vaarroute te heropenen. Volgens de maritieme trackingwebsite MarineTraffic ging het om twee schepen sinds de aankondiging van het tijdelijke staakt-het-vuren.

1 uur geleden
Containerrederij Maersk blijft voorzichtig ondanks wapenstilstand

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.

2 uur geleden
Nederlandse reders 'opgelucht' en hopen op snelle opening Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.

2 uur geleden
Energiebedrijven: impact oorlog blijft nog lange tijd voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven noemen het "goed nieuws" als de Straat van Hormuz daadwerkelijk weer opengaat en kan voorkomen dat gasprijzen verder oplopen. Dat neemt niet weg dat de impact van de oorlog "nog lange tijd" voelbaar blijft, stelt branchevereniging Energie-Nederland woensdag na het akkoord over een wapenstilstand tussen Iran en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Olieprijzen kelderen, maar daling aan pomp gaat in kleine stapjes

EINDHOVEN (ANP) - Hoewel de olieprijzen woensdag hard daalden door een voorlopig staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, zullen de prijzen aan de pomp de komende dagen naar verwachting maar mondjesmaat zakken. "Wij hopen dat morgen de eerste daling van de brandstofprijzen inzet. Maar meestal gaat dat niet in één keer, maar in kleine stapjes", zegt Derk Foolen, brandstofexpert bij consumentencollectief UnitedConsumers.

2 uur geleden
Irak heropent luchtruim na staakt-het-vuren VS en Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden