Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siemens verhoogt opnieuw verwachtingen na sterke ordergroei

Siemens verhoogt opnieuw verwachtingen na sterke ordergroei

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Siemens heeft zijn verwachtingen voor het hele boekjaar opnieuw opgeschroefd dankzij een sterke groei van de orders. Siemens lijkt daarmee vruchten te plukken van de grote strategische reorganisatie van zijn activiteiten, waarbij het bedrijf zich meer is gaan richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges en minder op de productie van zware machines.

Siemens heeft veel van zijn kleinere divisies verkocht en bedrijven als gasturbinemaker Siemens Energy en de fabrikant van medische apparatuur Siemens Healthineers op eigen benen gezet. Het bedrijf zag de omzet in de eerste drie maanden van dit jaar, het tweede kwartaal voor Siemens dat een gebroken boekjaar heeft, met 15 procent stijgen tot 19,4 miljard euro. De nettowinst steeg tot 3,5 miljard euro. Zowel de omzet als de winst vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht.

Voor het huidige boekjaar rekent Siemens nu op een omzetgroei van 9 tot 11 procent. Eerder werd nog uitgegaan van een groei tussen 7 en 10 procent. Het bedrijf heeft daarbij nog voor een recordbedrag van 105 miljard euro aan orders op de plank liggen. Dat komt vooral door een record aan bestellingen bij het onderdeel dat treinen maakt. Na een sterke stijging van de vraag tijdens het fiscale tweede kwartaal, verwacht Siemens wel dat de orders in de tweede jaarhelft zullen normaliseren.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

11 minuten geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

39 minuten geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

4 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

4 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

5 uur geleden
Grenscoalitie verbolgen over accijnsbeleid van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."

5 uur geleden