Siemens sluit in Egypte grootste deal in zijn 175-jarige bestaan
CAÏRO (ANP/DPA) - Het Duitse industrieconcern Siemens heeft in Egypte een order binnengesleept ter waarde van ruim 8 miljard euro. Het bedrijf gaat een hogesnelheidsspoornet aanleggen in het land en gaat daarvoor ook treinen leveren. Siemens noemt het de grootste order in de geschiedenis van de onderneming, die in 1847 is opgericht.
Het plan is om een hogesnelheidsnet van 2000 kilometer aan te leggen in Egypte. Daarnaast levert Siemens 41 hogesnelheidstreinen, 94 regionale treinen en 41 goederenlocomotieven. Het bedrijf is verder voor de komende vijftien jaar verantwoordelijk voor het onderhoud.
Vorig jaar werd al bekend dat Siemens opdracht had gekregen voor de aanleg van een hogesnelheidslijn van de Rode Zee naar de Middellandse Zee. Dat traject wordt 'het Suezkanaal op spoor' genoemd en heeft een lengte van 660 kilometer. Siemens was toen nog in onderhandeling over lijnen die lopen van de hoofdstad Caïro naar andere delen van het land.
Egypte staat tot dusver bekend als een land met een uiterst gammel spoornetwerk.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
19 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden