Siemens gaat 1200 elektrische locomotieven leveren aan India
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Duitse industrieconcern Siemens gaat 1200 elektrische locomotieven leveren aan India. Met die opdracht van staatsbedrijf Indian Railways is een bedrag gemoeid van ongeveer 3 miljard euro. Het is volgens Siemens de grootste spooropdracht voor de onderneming ooit.
De locomotieven zullen over een periode van elf jaar geleverd gaan worden voor inzet bij het goederentransport in India. De treintrekkers worden gebouwd in India door Siemens Mobility in samenwerking met Indian Railways. Ook gaat het Duitse concern voor 35 jaar onderhoudsdiensten verlenen.
De locomotieven hebben een kracht om tot 4500 ton te trekken met snelheden van maximaal 120 kilometer per uur. Door meer elektrisch te rijden wil India de uitstoot verlagen, bijvoorbeeld omdat dieseltreinen worden vervangen en er minder vrachtwagens nodig zijn om goederen te vervoeren.
India heeft een van de grootste spoornetwerken ter wereld en behoort volgens Siemens tot de snelst groeiende markten voor spoortransport. Het land met bijna 1,4 miljard inwoners heeft een ambitie om geheel elektrisch te gaan rijden op het spoor.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.
5 uur geleden