Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siemens Energy vraagt Duitse overheid om financiële hulp

Siemens Energy vraagt Duitse overheid om financiële hulp

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Duitse gasturbinemaker Siemens Energy heeft de Duitse regering om financiële hulp gevraagd om zijn in moeilijkheden verkerende windturbinetak te ondersteunen. Dat heeft het bedrijf bevestigd. Het gaat om het veiligstellen van miljarden euro's aan staatsgaranties.

Siemens Energy waarschuwde eerder dit jaar al voor de aanhoudende problemen met zijn Spaanse windturbinetak Siemens Gamesa. Het bedrijf kondigde toen ook een strategische herziening aan van zijn windenergieactiviteiten. In het afgelopen kwartaal leed de onderneming een recordverlies. Dat kwam door hoge de kosten die verband hielden met het oplossen van technische problemen met windturbines op land.

Ingewijden zeiden eerder op donderdag tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf geen acute geldproblemen heeft, maar dat industrieconcern Siemens, dat ongeveer een kwart van Siemens Energy bezit, geen verder financieel vangnet wil bieden.

Geschokt

Op de beurs in Frankfurt reageerden beleggers geschokt. Het beursgenoteerde Siemens Energy dook donderdag liefst 30 procent omlaag tijdens de aandelenhandel in Frankfurt. Sinds het begin van het jaar is het bedrijf ruimschoots de helft van zijn beurswaarde kwijtgeraakt.

Fabrikanten van windmolens hebben het al tijden moeilijk. Onlangs waarschuwde Vestas Wind Systems, de grootste windmolenfabrikant ter wereld, voor tegenvallende orders. Ook kampt het bedrijf met stijgende kosten.

Het Amerikaanse industrieel conglomeraat General Electric (GE) gaf eerder deze week aan dat zijn activiteiten op het gebied van windparken op zee dit jaar een verlies opleveren van ongeveer 1 miljard dollar (943 miljoen euro). Voor volgend jaar wordt een vergelijkbaar verlies verwacht. Volgens GE worstelt de offshore-windmolensector met stijgende kosten.

Windenergiesector

In de windenergiesector nemen de twijfels toe over de haalbaarheid van de ambitieuze Europese uitbreidingsdoelstellingen, meldt persbureau DPA op basis van een marktonderzoek. Een gebrek aan middelen hindert de uitbreiding van windturbines, zeggen bedrijven uit de sector. Het lijkt daarom niet waarschijnlijk dat de beoogde uitbreiding gerealiseerd wordt.

Partijen in de windenergiesector klagen al langer over hoge grondstoffenprijzen en de inflatie. Ook is er een tekort aan geschoold personeel en houden lange vergunningsprocedures de uitbreiding van windmolens tegen. Toch blijft de sector door de klimaat- en energiecrisis behoorlijk positief, zou blijken uit het marktonderzoek.

Meer uit Financieel

Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

2 uur geleden
Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

4 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

4 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

5 uur geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

5 uur geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

5 uur geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

6 uur geleden