Siemens Energy blijft geld verliezen door problemen windturbines
MÜNCHEN (ANP) - Siemens Energy blijft geld verliezen aan problemen bij zijn dochteronderneming voor windmolens. De windturbinetak Siemens Gamesa kampt met hoge kosten voor het oplossen van technische problemen, wat het voorbije kwartaal leidde tot een negatieve kasstroom van 283 miljoen euro.
Ook in hetzelfde kwartaal een jaar eerder had Siemens Energy last van een negatieve kasstroom, wat betekent dat er meer geld het bedrijf uitstroomt dan er binnenkomt. Maar die min van 58 miljoen euro was minder hevig.
Andere onderdelen dan de windturbinetak deden juist goede zaken in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar 2024. Zo was er meer vraag naar diensten op het vlak van gas, elektriciteitsnetwerken en het verduurzamen van industriebedrijven.
Problemen al jaren
De negatieve kasstroom blijft nog een tijd spelen, waarschuwde topman Christian Bruch in een interview met Bloomberg Television. "We verwachten de grootste uitstroom van cash vanwege de kwaliteitsproblemen in 2025", zei hij.
De technische problemen bij de windturbines spelen al jaren. Vorig jaar kwamen daar moeilijkere marktomstandigheden voor windenergie bovenop, want hogere materiaalkosten en rentes maakten het moeilijker om rendabele windmolenparken te bouwen.
Staatshulp
Na een megaverlies vroeg Siemens Energy de Duitse staat om hulp. Berlijn zegde miljarden euro's aan kredietgaranties toe die de balans versterkten.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
15 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
17 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
1 dag geleden