Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siemens Energy blijft geld verliezen door problemen windturbines

Siemens Energy blijft geld verliezen door problemen windturbines

MÜNCHEN (ANP) - Siemens Energy blijft geld verliezen aan problemen bij zijn dochteronderneming voor windmolens. De windturbinetak Siemens Gamesa kampt met hoge kosten voor het oplossen van technische problemen, wat het voorbije kwartaal leidde tot een negatieve kasstroom van 283 miljoen euro.

Ook in hetzelfde kwartaal een jaar eerder had Siemens Energy last van een negatieve kasstroom, wat betekent dat er meer geld het bedrijf uitstroomt dan er binnenkomt. Maar die min van 58 miljoen euro was minder hevig.

Andere onderdelen dan de windturbinetak deden juist goede zaken in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar 2024. Zo was er meer vraag naar diensten op het vlak van gas, elektriciteitsnetwerken en het verduurzamen van industriebedrijven.

Problemen al jaren

De negatieve kasstroom blijft nog een tijd spelen, waarschuwde topman Christian Bruch in een interview met Bloomberg Television. "We verwachten de grootste uitstroom van cash vanwege de kwaliteitsproblemen in 2025", zei hij.

De technische problemen bij de windturbines spelen al jaren. Vorig jaar kwamen daar moeilijkere marktomstandigheden voor windenergie bovenop, want hogere materiaalkosten en rentes maakten het moeilijker om rendabele windmolenparken te bouwen.

Staatshulp

Na een megaverlies vroeg Siemens Energy de Duitse staat om hulp. Berlijn zegde miljarden euro's aan kredietgaranties toe die de balans versterkten.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

5 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

7 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

18 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden