Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siemens Energy blijft geld verliezen door problemen windturbines

Siemens Energy blijft geld verliezen door problemen windturbines

MÜNCHEN (ANP) - Siemens Energy blijft geld verliezen aan problemen bij zijn dochteronderneming voor windmolens. De windturbinetak Siemens Gamesa kampt met hoge kosten voor het oplossen van technische problemen, wat het voorbije kwartaal leidde tot een negatieve kasstroom van 283 miljoen euro.

Ook in hetzelfde kwartaal een jaar eerder had Siemens Energy last van een negatieve kasstroom, wat betekent dat er meer geld het bedrijf uitstroomt dan er binnenkomt. Maar die min van 58 miljoen euro was minder hevig.

Andere onderdelen dan de windturbinetak deden juist goede zaken in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar 2024. Zo was er meer vraag naar diensten op het vlak van gas, elektriciteitsnetwerken en het verduurzamen van industriebedrijven.

Problemen al jaren

De negatieve kasstroom blijft nog een tijd spelen, waarschuwde topman Christian Bruch in een interview met Bloomberg Television. "We verwachten de grootste uitstroom van cash vanwege de kwaliteitsproblemen in 2025", zei hij.

De technische problemen bij de windturbines spelen al jaren. Vorig jaar kwamen daar moeilijkere marktomstandigheden voor windenergie bovenop, want hogere materiaalkosten en rentes maakten het moeilijker om rendabele windmolenparken te bouwen.

Staatshulp

Na een megaverlies vroeg Siemens Energy de Duitse staat om hulp. Berlijn zegde miljarden euro's aan kredietgaranties toe die de balans versterkten.

Meer uit Financieel

Spaargeld van veel mensen kan beter worden benut, zegt AFM

AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.

57 minuten geleden
Boeren merken eerste gevolgen van aanhoudende droogte

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.

1 uur geleden
Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

2 uur geleden
Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

2 uur geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

2 uur geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

3 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

4 uur geleden