Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siemens boekt voor derde jaar op rij recordwinst

Siemens boekt voor derde jaar op rij recordwinst

MÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Siemens heeft in het afgelopen gebroken boekjaar opnieuw een recordwinst behaald. Het Duitse industrieconcern profiteerde onder meer van de verkoopopbrengst van het onderdeel Innomotics, dat zware elektromotoren voor schepen en mijnbouwapparatuur maakt. Die verkoop was onderdeel van de strategie van Siemens om te stoppen met de productie van zware machines en zich te richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges.

De nettowinst in het boekjaar steeg met 16 procent tot 10,4 miljard euro. Topman Roland Busch omschreef de resultaten als een mijlpaal. "Voor het derde jaar op rij hebben we een recordwinst behaald en groei gezien, zowel in orderontvangst als in omzet. Siemens is sterker dan ooit."

Ook dochteronderneming Siemens Healthineers, een branchegenoot van zorgtechnologieconcern Philips, droeg bij aan de winst. Siemens is echter van plan het belang in Siemens Healthineers te verkleinen van 67 procent tot onder de 40 procent. Het te verkopen belang heeft momenteel een waarde van ongeveer 15 miljard euro. Siemens wil de opbrengst gebruiken voor investeringen in software en kunstmatige intelligentie (AI) en overnames.

'One Tech Company'-project

Siemens heeft de belangen in zijn energie- en medische activiteiten teruggebracht om minder complex te worden en zijn activiteiten op het gebied van software en AI uit te breiden. Hoewel Siemens Healthineers in 2018 een eigen beursnotering kreeg in Frankfurt, heeft Siemens tot nu toe slechts weinig aandelen van het dochterbedrijf verkocht.

Naast de jaarcijfers presenteerde Siemens ook het 'One Tech Company'-project, waarmee het bedrijf de groei wil versnellen. Onder dat plan moet de omzet in de digitale sector tegen 2030 verdubbelen. Siemens is ook van plan meer te investeren in de Verenigde Staten, China en India, en de komende drie jaar 1 miljard euro te investeren in AI.

Voor het nieuwe boekjaar rekent Siemens op een omzetgroei van 6 tot 8 procent, na een groei van 5 procent in het afgelopen jaar. Voor de middellange termijn streeft het bedrijf naar een omzetgroei van 6 tot 9 procent.

Meer uit Financieel

CBS: inflatie licht gedaald naar 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.

43 minuten geleden
Nieuwe records op Wall Street na hernieuwd AI-optimisme

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.

8 uur geleden
Overheidsfunctionarissen bespreken export olie Venezuela naar VS

HOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

8 uur geleden
KLM: trucks onderweg met vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.

8 uur geleden
Italië positief over Brussels landbouwvoorstel in Mercosur-week

ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.

11 uur geleden
Maker Patriot-raketten verdrievoudigt productie met contract VS

WASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.

12 uur geleden
AEX bereikt recordstand en nadert grens van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.

13 uur geleden