Siemens boekt recordomzet, maar ziet groei volgend jaar vertragen
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse industriële concern Siemens heeft het afgelopen boekjaar met een recordomzet afgesloten, maar voorziet wel dat de inkomsten het komende jaar zullen afzwakken. Dat komt onder meer omdat de vraag naar softwaregestuurde productlijnen in China nog niet is hersteld.
In het afgelopen boekjaar steeg de omzet met 11 procent tot 77,8 miljard euro, boven de verwachtingen van marktkenners. De nettowinst verdubbelde bijna tot 8,5 miljard euro. "Het boekjaar 2023 was een jaar met meerdere records: in onze industriële activiteiten bereikten de winst en de winstmarge het hoogste niveau ooit", stelt Roland Busch, topman van Siemens.
Voor het boekjaar 2024, dat loopt tot september, verwacht Siemens dat de omzetgroei vertraagt tot tussen de 4 en 8 procent.
Daarbij draaien niet alle bedrijfsonderdelen van het conglomeraat met winst. Siemens Energy, de windturbinedivisie, moest deze week te hulp geschoten worden door de Duitse overheid met een miljardensteunpakket. Vorige maand sloeg Siemens Energy alarm over zijn in moeilijkheden verkerende windturbinedivisie Siemens Gamesa, die kampt met tegenvallende orders en stijgende kosten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
12 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
17 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
18 uur geleden