Siem de Jong stapt over van Ajax naar Cincinnati
AMSTERDAM (ANP) - Siem de Jong verlaat Ajax en stapt per direct over naar FC Cincinnati, dat uitkomt in de Amerikaanse profcompetitie MLS. De club heeft de komst van de middenvelder bevestigd. De Jong kwam bij Ajax dit seizoen niet veel aan spelen toe.
De Jong komt bij een club waar het onrustig is. Enkele dagen geleden stapte trainer Ron Jans op nadat hij was beschuldigd van racisme. Na Jürgen Locadia en Maikel van der Werff is De Jong de derde Nederlandse voetballer bij Cincinnati. Directeur van de Amerikaanse club is ook een Nederlander, Gerard Nijkamp.
"Cincinnati heeft mij duidelijk gemaakt wat het de komende jaren van plan is en dat sprak me aan", zo lichtte De Jong zijn overstap toe. "De club wil groeien en ik wil daar graag aan bijdragen. Ik hoop dat we er met z'n allen iets moois van kunnen maken."
Toegevoegde waarde
Nijkamp noemde De Jong een bijzonder intelligente speler met grote vaardigheden. "Hij kan absoluut iets toevoegen aan onze tactiek. Siem is een leider, binnen en buiten het veld en heeft zichzelf in meerdere grote competities bewezen."
De Jong speelde tussen 2007 en 2014 bij Ajax en maakte meerdere kampioenschappen mee. Daarna vertrok hij naar Newcastle United in de Premier League. In het seizoen 2016-2017 speelde hij bij PSV, om vervolgens terug te keren naar Ajax. Het vorige seizoen werd De Jong uitgeleend aan Sydney FC.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Als FC Twente ten koste van Ferencváros de derde voorronde van de Europa League bereikt, wacht daarin een confrontatie met het Turkse Fenerbahçe SK of het Poolse Górnik Zabrze. Dat is duidelijk geworden bij de loting in Nyon.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) beëindigt de samenwerking met bondscoach Rudi Garcia. Dat meldt de KBVB in een verklaring.
29 minuten geledenNYON (ANP) - Ajax vervolgt bij winst op FK Vojvodina uit Servië het toernooi om de Conference League tegen Shelbourne FC uit Ierland of Nõmme Kalju FC uit Estland. Dat is maandag door loting bepaald.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.
5 uur geleden