Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siem de Jong stapt over van Ajax naar Cincinnati

Siem de Jong stapt over van Ajax naar Cincinnati

AMSTERDAM (ANP) - Siem de Jong verlaat Ajax en stapt per direct over naar FC Cincinnati, dat uitkomt in de Amerikaanse profcompetitie MLS. De club heeft de komst van de middenvelder bevestigd. De Jong kwam bij Ajax dit seizoen niet veel aan spelen toe.

De Jong komt bij een club waar het onrustig is. Enkele dagen geleden stapte trainer Ron Jans op nadat hij was beschuldigd van racisme. Na Jürgen Locadia en Maikel van der Werff is De Jong de derde Nederlandse voetballer bij Cincinnati. Directeur van de Amerikaanse club is ook een Nederlander, Gerard Nijkamp.

"Cincinnati heeft mij duidelijk gemaakt wat het de komende jaren van plan is en dat sprak me aan", zo lichtte De Jong zijn overstap toe. "De club wil groeien en ik wil daar graag aan bijdragen. Ik hoop dat we er met z'n allen iets moois van kunnen maken."

Toegevoegde waarde

Nijkamp noemde De Jong een bijzonder intelligente speler met grote vaardigheden. "Hij kan absoluut iets toevoegen aan onze tactiek. Siem is een leider, binnen en buiten het veld en heeft zichzelf in meerdere grote competities bewezen."

De Jong speelde tussen 2007 en 2014 bij Ajax en maakte meerdere kampioenschappen mee. Daarna vertrok hij naar Newcastle United in de Premier League. In het seizoen 2016-2017 speelde hij bij PSV, om vervolgens terug te keren naar Ajax. Het vorige seizoen werd De Jong uitgeleend aan Sydney FC.

Meer uit Voetbal

Technische baas Overmars stopt bij Antwerp om gezondheidsklachten

ANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars stopt per direct als technisch directeur bij de Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC. De oud-international van Oranje en voormalige directeur voetbalzaken van Ajax kampt met gezondheidsproblemen. Dat laat hij weten in een brief op de website van de club.

1 uur geleden
Ueda en Parrott scoren in Champions League bij LOSC - Real Betis

LILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.

12 uur geleden
Real Madrid verslaat Inter op openingsdag Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.

12 uur geleden
Reijnders met twee doelpunten belangrijk bij thuiszege Al Qadsiah

DAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.

13 uur geleden
NAC Breda stelt Kruys aan als nieuwe trainer na ontslag Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.

14 uur geleden
Aston Villa opent Champions League met zege bij Club Brugge

BRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.

14 uur geleden
NEC voorkomt in blessuretijd nederlaag tegen Excelsior

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.

14 uur geleden