Siem de Jong op weg naar Cincinnati
AMSTERDAM (ANP) - Siem de Jong staat voor een nieuw buitenlands avontuur. De Amerikaanse voetbalclub Cincinnati wil de aanvallende middenvelder graag overnemen van Ajax.
De 31-jarige De Jong genoot een groot deel van zijn opleiding bij Ajax en had met twee doelpunten in de kampioenswedstrijd tegen FC Twente (3-1) een groot aandeel in de dertigste landstitel van de club uit Amsterdam.
De Jong slaagde niet bij Newcastle United en vertrok naar PSV, voordat hij drie jaar geleden weer terugkeerde naar Ajax. De landskampioen uit Amsterdam verhuurde De Jong aan Sydney FC, maar gaf hem dit seizoen opnieuw een kans.
Trainer Erik ten Hag was vorige maand tijdens een trainingskamp on Qatar onder de indruk van De Jong en gaf hem een basisplaats in het verloren uitduel met FC Groningen (2-1). De Jong kon echter niet overtuigen en werd gewisseld.
Cincinnati staat onder leiding van trainer Ron Jans.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
18 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
18 uur geleden